Netflix przebił oczekiwania analityków

Firma zamknęła trzeci kwartał tego roku świetnymi wynikami. Po pierwsze liczba abonentów wzrosła aż o 6,96 mln osób z czego milion użytkowników przybyło w samych tylko Stanach Zjednoczonych (tu akurat nikt nie powinien być zaskoczony – w USA Netflix jest popularniejszy niż YouTube). Analitycy spodziewali się wyniku gorszego o prawie 2 mln subskrybentów. W sumie z Netflixa korzysta już 137 milionów osób na całym świecie.
netflix
netflix

Większa liczba użytkowników przełożyła się także na wzrost zarobków. Serwis zarobił na czysto 403 mln dolarów w ciągu ostatnich trzech miesięcy – jest to skok o 210% w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym. Spółka wypracowała także zysk w wysokości 89 centów na akcję, czyli aż o 21 centów więcej niż prognozowali analitycy. Rynkowa wycena Netflixa wynosi obecnie 153 mld dolarów.

Netflix zauważa jednak, że kolejny kwartał zamknie z gorszym zarobkiem, głównie z uwagi na zwiększające się koszty na produkcje wielu lokalnych filmów i seriali. Firma zamierza inwestować głównie w swoje własne materiały, a mniej celować w treści licencyjne. W planach jest także współpraca z kinami, na ekranach których miałyby ukazywać się największe realizacje. | CHIP