Obsada “Wiedźmina” już bez tajemnic

Po przecieku w sprawie castingu do roli Ciri, w sieci zawrzało. Fani byli oburzeni, że Netflix planuje obsadzić w roli Lwiątka z Cintry aktorkę należącą do mniejszości etnicznej, choć w książce autor nigdy nie odnosił się do koloru skóry swoich postaci. Okazuje się jednak, że Ciri będzie biała, podobnie jak Geralt. Dziewczynkę zagra Freya Allan, którą mogliśmy zobaczyć w “Wojnie Światów” i “Krainie bezprawia”.
wiedźmin netflix
wiedźmin netflix

wiedźmin netflix
Aktorki i wirtualne odpowiedniki ich postaci w grze (fot. Kotaku)

Jako królową Calanthe zobaczymy Jodhi May, która odegrała wcześniej epizodyczną rolę Maggy w “Grze o Tron”. Partnerować jej na planie będzie Björn Hlynur Haraldsson w roli Eista. Aktor do tej pory zagrał jedynie w brytyjskim serialu “Fortitude”. Druidem Myszoworem został Adam Levy, który ma za sobą kilka drugoplanowych występów (m.in. “Anno Domini – Biblii ciąg dalszy”, “Zjadacz grzechów”, “Zanim zasnę”).

Pozostali członkowie obsady

W Tissaię, rektorkę akademii czarodziejek w Aretuzie, wcieli się MyAnna Buring (“Ripper Street: Tajemnica Kuby Rozpruwacza”). Wiadomo już także, kto pojawi się w roli innych adeptek magii: Mimi Ndiweni (“Black Earth Rising”) zagra Fringillę, a Therica Wilson-Read Sabrinę. Wśród członków obsady znalazła się także Millie Brady (“Upadek królestwa”, “Teen Spirit”), która zagra wygnaną księżniczkę Renfri.

– Casting do serialu Wiedźmin był jednym z największych projektów w mojej karierze i bez wątpienia najbardziej ekscytującym. Nie mogę się doczekać, aż nasi wspaniali aktorzy tchną życie w te kultowe i uwielbiane postacie, dzieląc się ich wyjątkowymi historiami z widzami na całym świecie. – przyznała Lauren S. Hissrich, showrunnerka serialu.

Wciąż wielką niewiadomą są inne, znane z uniwersum postacie m.in. Triss, Jaskier i Vesemir. Netflix ujawnił jednak poszczególnych reżyserów epizodów. Cztery odcinki serialu (w tym pierwszy) wyreżyseruje Alik Sacharow (“House of Cards”, “Gra o tron”). Kolejne – Alex Garcia Lopez (“Marvel: Luke Cage”, “Utopia”) i Charlotte Brändström (“Outlander”, “Odpowiednik”, “Zaginiona”). Serial zadebiutuje na platformie w 2019 roku. | CHIP