Polski serwis streamingowy na celowniku

Jak donosi “Puls Biznesu” Amerykańskie Stowarzyszenie Producentów Filmowych MPAA uznało, że CDA.pl jest serwisem łamiącym prawa autorskie. Polski serwis znalazł się wśród 30 stron tworzących czarną listę MPAA. To jedyna polska strona na tej liście. Według oświadczenia MPAA “CDA.pl jest najpopularniejszą piracką stroną internetową w Polsce, na której użytkownicy z całego świata mogą znaleźć i obejrzeć treści naruszające prawa autorskie. Jest tak duże, że popularnością przebija kilka legalnych serwisów BOF, działających w tym kraju. Operator serwisu używa usług Cloudflare, które maskują adresy stron, utrudniając posiadaczom praw autorskich precyzyjne zidentyfikowanie właściwego serwera. Wiadomo jednak, że serwis jest hostowany przez OVH Poland.
Polski serwis streamingowy na celowniku

Rzecznik serwisu, Wolfgang Laskowski, cytowany przez Puls Biznesu Powiedział: “Mam wrażenie, że ktoś z dalekiej amerykańskiej perspektywy i z kiepskim rozeznaniem wrzucił nas do jednego worka z torrentami i piratami.” I dodaje: “Jeżeli powiadomienie jest wiarygodne i materiał faktycznie narusza czyjeś prawa autorskie, to jest bezzwłocznie usuwany.”

Obecna sytuacja jest dla CDA.pl o tyle niewygodna, że serwis planuje wejść na giełdę. Tymczasem patrząc nawet z perspektywy polskiego prawa bez trudu można znaleźć na CDA.pl filmy twórców, których prawa autorskie zostały naruszone.