Samsung Galaxy Book 2 – odpowiedź na Surface’y?

Z wyglądu jest niewątpliwie bardzo podobny do tabletów Microsoftu. Podobnie jak i one Samsung Galaxy Book 2 pracuje pod kontrolą systemu Windows 10. W przeciwieństwie jednak do tabletów z Redmond południowokoreańska konstrukcja nie korzysta z procesorów X86 a z bazującego na architekturze ARM SoC Qualcommu, konkretnie ze Snapdragona 850. To ciekawy ruch Samsunga. Poprzednik zaprezentowanego właśnie tabletu, pokazany rok temu Galaxy Book, miał procesor Core m3 Intela.
Samsung Galaxy Book 2
Samsung Galaxy Book 2

Cała konstrukcja przypomina Surface’a Pro. Podobnie do urządzenia Microsoftu, tablet Samsunga jest wyposażony w osłonę ekranu pełniącą też rolę klawiatury oraz w specjalną nóżkę z tyłu. W zestawie znajdziemy także piórko. Całość wygląda dość elegancko. 12-calowy ekran ma rozdzielczość 2160 x 1440, wykonano go w technologii Super AMOLED. O jakość wyświetlacza raczej możemy być spokojni, obawy budzi natomiast  mała pojemność pamięci operacyjnej. Samsung Galaxy Book 2 dostał ledwie 4 GB RAM-u. Nośnik danych to 128 GB.

Tablet z Windowsem i Snapdragonem

SoC Qualcommu dysponuje zintegrowanym modemem X20 z obsługą LTE cat. 5CA oraz Wi-Fi 802.11 ac. Tablet uzbrojono w dwa aparaty. Tylny wykorzystuje matrycę 8 MPix, podczas gdy umieszczony z przodu służący m.in. do wideorozmów ma rozdzielczość 5 MPix. Prawdopodobnie dźwięk generowany przez nowy tablet Samsunga będzie całkiem dobry. Południowokoreański producent zadbał o to, montując głośniki produkcji AKG z obsługą Dolby Atmos. Samsung zapowiada 20-godzinną pracę na baterii. Cena urządzenia na amerykańskim rynku to 1000 dolarów, czyli około 3800 złotych (netto). | CHIP