SI Ubisoftu tłumaczy hieroglify

Oprogramowanie Ubisoftu było wykorzystywane m.in. przy tworzeniu gry “Assassin’s Creed: Origins”. Aby oddać charakter starożytnego Egiptu, firma postanowiła stworzyć własne narzędzie do rozpoznawania i tworzenia hieroglifów. Niebawem oprogramowanie posłuży także do szybszego tłumaczenia starożytnych tekstów znad Nilu, a do jego rozwoju przyczyniła się w znacznym stopniu społeczność graczy.
SI Ubisoftu tłumaczy hieroglify

SI analizuje tysiące odręcznie narysowanych hieroglifów (graf. Ubisoft)

Sztuczna inteligencja wykorzystująca uczenie maszynowe potrzebuje dużej liczby próbek narysowanych przez różne osoby. Z tego powodu na stronie projektu można zapisać się i pomóc jego twórcom. Wystarczy zarejestrować się za pomocą konta Google lub Ubisoftu i spróbować swoich sił w rysowaniu hieroglifów. Ważne, aby pokazane obrazki odrysowywać szybkimi pociągnięciami, a niekoniecznie bardzo dokładnie.

Bardziej rozbudowana wersja programu będzie wykorzystywana do uczenia przyszłych egiptologów pisma obrazkowego. Ubisoft przystąpił do projektu w 2017 roku. Zachęcił też graczy do pomocy. W ciągu tylko jednej nocy po ujawnieniu projektu, swoje rysunki przesłało 80 tysięcy osób. Jak widać gry mogą służyć do czegoś więcej niż tylko do rozrywki. | CHIP