Studio, które stworzyło Fortnite, jest warte 15 miliardów dolarów

Według The Wall Street Journal, Epic jest obecnie wyceniany na co najmniej 15 miliardów dolarów. Jeszcze niespełna pół roku temu eksperci mówili o znacznie mniejszej kwocie. Niedawno właściciele firmy gamingowej z USA dostali inwestycjne wsparcie w wysokości 1,25 miliarda dolarów.

Epic Games jeszcze w maju wyceniane było przez analityka Tima O’Shea na 4,5 miliarda dolarów. Firma odmawia komentowania ostatnich giełdowych wydarzeń, a także podawania informacji o planach na przyszłość. Nie wiadomo, czy nowe pieniądze pochodzą od kolejnego inwestora, czy ich źródłem była sprzedaż akcji przez obecnych właścicieli. WSJ podaje, że przynajmniej część kwoty pochodzi ze spieniężenia papierów wartościowych. Kim są inwestorzy Epic Games? To  KKR, Lightspeed Venture Partners, aXiomatic, Vulcan Capital, Iconiq Capital, Smash Ventures, Walt Disney, Endeavor i Tencent Holdings.

Epic na wysokiej fali (graf. Fortnite Polska)

Za wielkim sukcesem Epic Games stoi oczywiście „Fortnite”. Według samego studia, tytuł tylko do lipca przyciągnął ponad 125 milionów graczy. Z kolei SuperData podaje, że w ciągu ostatniego roku Epic wygenerował z mikrotransakcji ponad miliard dolarów. Popularność gry jest tak duża, że nawet Microsoft wymienił „Fortnite’a” jako znaczące źródło swoich dochodów. O potencjale studia świadczy też historia zakupów Tencent Holdings, w 2012 roku gigant z Chin kupił akcje Epic Games o łącznej wartości 330 milionów dolarów. Dziś wartość tego pakietu jest 15 razy większa. Tylko „Fortnite”, jak się szacuje, do końca roku ma zarobić ponad 4 miliardy dolarów. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.