Ubiquiti – nowe punkty dostępowe

Ubiquiti – nowe punkty dostępowe

Marka jest jeszcze może mało znana, ale zasługuje na uwagę. Jednym z najlepiej znanych modeli w jej ofercie jest punkt dostępowy UAP-AC-PRO (bogatą ofertę Ubiquiti znajdziecie tutaj). W najnowszej ofercie pojawiły się nowe modele tych urządzeń, czyli punkty dostępowe UAP-nanoHD i UAP-XG. Obydwa charakteryzują się elegancką formą, przy czym drugi oferuje również świetną wydajność.

UAP-nanoHD jest pierwszym, działającym w ramach UniFi punktem dostępowym, pracującym w nowym standardem. Z 4×4 MiMo i zasięgiem 122 metrów oraz obsługą maksymalnie 200 użytkowników jest idealnym rozwiązaniem w pomieszczeniach biurowych. A jego płaska obudowa i możliwość dobrania obudowy np. takiej by imitowała marmur, beton czy drewno sprawiają, że UAP-nanoHD dyskretnie wpisuje się w każdą przestrzeń. W porównaniu z wersją PRO, nanoHD jest ponad 30% mniejszy.

Nie ma znaczenia, jaki charakter ma pomieszczenie, w którym zostanie zamontowany taki punkt dostępowy. Dzięki wyborowi obudów odnajdzie się zarówno w kancelarii adwokackiej, jak i w gabinecie lekarskim

W zależności od warunków może osiągnąć prędkość 1733 Mb/s w sieci 5 GHz i 300 Mb/s w sieci 2,4 GHz. Warto wspomnieć czym jest UniFi. Otóż jest autorski system sieci Wi-Fi, opracowany przez Ubiquiti, charakteryzujący się nieograniczoną skalowalnością i najwyższej klasy wydajnością przy zachowaniu atrakcyjnych cen. Łatwą konfigurację, optymalizację pracy i efektywne zarządzanie siecią zapewnia wysokiej klasy oprogramowanie UniFi. 

Większy, za to szybszy

Kolejną nowością jest UAP-XG, który jest obecnie najszybszym tego typu urządzeniem dostępnym na rynku.

To pierwsze z rozwiązań, z nowo powstałej linii produktów XG, które są wyposażone w porty pracujące z prędkością maksymalnie 10 Gb. Ogromna – jak na punkt dostępowy – przepustowość w połączeniu z niespotykaną dotychczas w Ubiquiti liczbą aktualnie obsługiwanych przez jedno urządzenie użytkowników (1500!) sprawia, że produkt świetnie sprawdzi się w środowiskach o dużej gęstości, wymagających szybkiej transmisji danych – podkreśla Adam Wawrzynek, z firmy Senetic, polskiego dystrybutora marki.

Podobnie jak nanoHD, XG współpracuje z intuicyjnym oprogramowaniem UniFi, pozwalając na szybkie wykrywanie urządzeń, ich monitoring i konfigurację w celu scentralizowanej kontroli. UAP-XG stale monitoruje środowisko RF, sprawdzając zarówno potencjalnie szkodliwe aktywności, jak i najlepszy kanał dla wydajnej pracy sieci.

UWB-XG – punkt dostępowy o największej pojemności na świecie

Poza wspomnianymi modelami “domowymi” lub jak kto woli “biurowymi” producent zadbał o stworzenie punktu dostępu o największej pojemności na świecie do zastosowań na zewnątrz i w budynkach. A mówiąc wprost wszędzie tam, gdzie jednocześnie z sieci ma korzystać bardzo dużo osób, np. podczas konferencji czy imprez firmowych. 5 GB/s, MU-MIMO, 10 Gigabit Ethernet i obsługa 1500 klientów mówią same za siebie. – UWB-XG świetnie sprawdza się na stadionach, salach wykładowych, koncertowych i innych miejscach, w których spora liczba osób przebywa razem na stosunkowo niewielkiej przestrzeni. Model potwierdza, że Ubiquiti to nie tylko elastyczność i skalowalność w przypadku mniejszych sieci, ale też wydajność i prędkość w miejscach o wysokiej koncentracji użytkowników – podsumowuje Adam Wawrzynek z Senetic. 

Ubiquiti jest spółką notowaną na nowojorskiej giełdzie NASDAQ. 70-proc. akcji firmy ma kontrowersyjny miliarder Robert Pera. Kierowana przez niego firma nie zatrudnia dyrektora finansowego ani nie korzysta z działu marketingu. Biznesmen zazwyczaj unika wywiadów, niemniej jego wpisy można znaleźć Twitterze. – Trzeba pozwolić, aby produkty i liczby mówiły same za siebie – tłumaczy brak działań reklamowych Robert Pera.