Wibrująca kamizelka pozwoli poczuć wirtualną rzeczywistość

Projektanci Woojer uruchomili zbiórkę na Kickstarterze, która potrwa do 26 października. Jednak już w tej chwili osiągnęli zakładany cel i uzbierali równowartość prawie 600 tysięcy złotych (160 tysięcy dolarów). Kamizelka będzie kosztowała 800 dolarów (ok. 3000 złotych). Jednak osoby, które wesprą przedsięwzięcie w serwisie crowdfoundingowym, zapłacą za kamizelkę 550 dolarów (ok. 2000 złotych). Niestety, produkt nie jest obecnie dostępny w Polsce.
Wibrująca kamizelka pozwoli poczuć wirtualną rzeczywistość

Tego typu gadżety poprawiają realizm i tak zwaną imersję. Dzięki nim możemy poczuć drgania wirtualnego powietrza, krople deszczu i przedmioty ze świata gry. To bardzo istotne biorąc pod uwagę, że świat postrzegamy wieloma zmysłami, w tym również dotykiem. Całość opiera się na autorskiej technologii haptycznej, wykorzystującej unikalny system wibracji. Kamizelka Ryg współpracuje z silnikami Unity i Unreal Engine.

Zestawy do wirtualnej rzeczywistości w założeniu mają przenieść nas do świata wykreowanego przez twórców gier i interaktywnych programów rozrywkowych. Jednak sam zmysł wzroku to za mało, aby w pełni poczuć i uwierzyć, że wirtualny świat jest faktycznie rzeczywisty. Stanie się on bardziej namacalny dzięki takim gadżetom jak kamizelka Ryg firmy Woojer, kombinezon PrioVR i specjalne buty CES Taclim z systemem wibracji, o których pisaliśmy w zeszłym roku. | CHIP