Winamp powraca

Winamp, legendarny odtwarzacz muzyczny, powraca jako aplikacja mobilna, która ma zapewnić wszelkie możliwe udogodnienia przy słuchaniu muzyki. Jak podaje TechCrunch, program obsługuje listy odtwarzania, podcasty, internetowe stacje radiowe, streamy i wiele więcej. Wydany po raz pierwszy w 1997 roku, bezpłatny Winamp stał się szybko popularnym odtwarzaczem multimedialnym, słynącym z prostoty obsługi oraz skórek, których społeczność użytkowników programu stworzyła niesamowitą ilość.
Winamp powraca

W 2002 roku program został przejęty przez AOL, a następnie sprzedany Radionomii w 2014 roku. Ostatni raz aktualizacja Winampa miała miejsce w 2013 roku, więc wieści o tym, że nadchodzi ożywienie, powinny być mile widziane przez wieloletnich fanów tej aplikacji.

[banner slot=”text”]

W przyszłym roku pojawi się zupełnie nowa wersja Winampa, z całą jego spuścizną, ale bardziej kompletnym doświadczeniem odsłuchowym – powiedział serwisowi TechCrunch Alexandre Saboundjian, dyrektor generalny Radionomy – Możesz słuchać plików MP3, które masz w domu, ale także muzyki wprost z chmury, podcastów, strumieniowych stacji radiowych. Możesz to też dodać je do listy odtwarzania, którą prawdopodobnie zbudowałeś.

Pamiętacie czasy gdy Winamp był absolutnym numerem jeden? (fot. pmechanics)

Planowana jest aktualizacja Winampa zarówno na komputery stacjonarne, jak i urządzenia mobilne. Saboundjian nie zdradził, jakie konkretnie usługi będą obsługiwane przez Winampa lub w jaki sposób nowa wersja aplikacji będzie zintegrowana z takimi produktami jak Apple Music, Spotify lub inne platformy audio. 

Omawiane funkcje pojawią się w Winamp 6, który powinien zostać wydany w 2019 roku. Tymczasem już w tym tygodniu mamy otrzymać pierwszą od bardzo dawna (2013) aktualizację programu (otrzyma ona oznaczenie 5.8). | CHIP

Więcej:bezcatnews