Darmowy kurs cyberbezpieczeństwa

To, że branża IT cierpi na niedobór wykwalifikowanych specjalistów nie ulega wątpliwości. Wystarczy spojrzeć na średnie płace w segmencie software IT. Problem niedoboru dotyczy także silnie dziedziny cyberbezpieczeństwa. W Polsce wskazuje na niego już 49% przedsiębiorstwa. Dlatego warto zainteresować się wspólną akcją F-Secure i Wydziały Informatyki Uniwersytetu Helsińskiego. Mowa tu o bezpłatnym kursie online o nazwie Cyber Security Base. Spokojnie, nie trzeba tu znać języka fińskiego.
Darmowy kurs cyberbezpieczeństwa

Kurs uwzględnia przede wszystkim zagadnienia niezbędne na początku kariery zawodowej w branży cyberbezpieczeństwa. W ramach Cyber Security Base pojawiają się także ćwiczenia z dziedziny etycznego hackingu, dające kursantom umiejętności praktyczne.

Branża cyberbezpieczeństwa istnieje już od dekad, ale brakuje wyraźnej ścieżki kariery, którą mogłyby podążać osoby zainteresowane tą tematyką. Dla programistów, administratorów IT czy studentów informatyki Cyber Security Base to okazja, aby dowiedzieć się więcej o zwalczaniu cyberzagrożeń oraz pracy w tym sektorze, bez konieczności rozpoczynania kolejnego kierunku studiów – wskazuje Samu Varjonen z Wydziału Informatyki Uniwersytetu Helsińskiego.

Cykl kursów wystartował pierwotnie w 2016 roku i ukończyły go już setki osób na całym świecie. Uczestnictwo jest bezpłatne.

– Ciągle wzrasta liczba cyberzagrożeń, a niedobór specjalistów z dziedziny bezpieczeństwa dotyka już każdego z nas. Potrzebujemy konkretnych rozwiązań, a nie kolejnych badań, które potwierdzają ten problem. Naszym celem jest przekwalifikowywanie specjalistów IT w ekspertów do spraw cyberbezpieczeństwa, m.in. poprzez kursy Cyber Security Base oraz rozpoczęty niedawno program stażowy F-Secure’s Cyber Security Academy – wskazuje Kristian Kristensen, dyrektor ds. usług cyberbezpieczeństwa w F-Secure.

Tegoroczna edycja kursu startuje dzisiaj i jest poprzedzona wydarzeniem na Uniwersytecie Helsińskim. Pierwsze bloki kursu są już dostępne tutaj.