Dostawcy Samsunga sprzedawali technologię OLED Chińczykom

Prokuratura okręgowa w Suwonie (Korea Południowa) oskarżyła dziewięć osób i dwie firmy o nielegalną sprzedaż technologii giętkich ekranów Samsunga chińskiemu konkurentowi. Dyrektor naczelny firmy Toptec Co Ltd, będącej dostawcą Samsunga oraz ośmiu pracowników tej firmy przyjęło 15,5 miliarda wonów (13,8 miliona dolarów) jako gratyfikację za przekazanie przedstawicielom chińskiej technologii elastycznych ekranów OLED. Według prokuratorów, prezes oskarżonej firmy w celu wyłudzenia technologii założył wcześniej inną fałszywą firmę, na czele której stanęła jego szwagierka. Dyrektor Toptec, firmy produkującej maszyny do wyświetlaczy telefonów komórkowych, chińskiemu konkurentowi przekazał m.in. rysunki techniczne uzyskane w ramach współpracy od Samsung Display.
Dostawcy Samsunga sprzedawali technologię OLED Chińczykom

[banner slot=”text”]

Władze Samsunga oświadczyły, że są “zszokowane wynikami dochodzenia prowadzonego przez prokuratorów, w czasie, gdy rywalizacja jest między konkurentami jest coraz silniejsze”. Dostawca rzekomo przekazał technologię “laminacji 3D” i inne urządzenia chińskiemu producentowi ekranów między majem a sierpniem, naruszając umowę o zachowaniu poufności z firmą Samsung. Jednocześnie pracownicy tej firmy zostali przyłapani na załadunku dodatkowych elementów na statek zmierzający na Chin.

W ciągu ostatnich sześciu lat Samsung wydał ok. 150 miliardów wonów w rozwój technologii OLED. W przyszłym roku firma planuje wydać dwie wersje Galaxy S10, bezramkowego modelu z zakrzywionym ekranem.

Korea Południowa wydaje miliardy dolarów rocznie na samowystarczalność w dziedzinach takich jak układy pamięci i wyświetlacze, czyli na te elementy, w których Samsung jest światowym liderem. Obłe krawędzie smartfonów (a w zasadzie ich brak) i aktywny ekran schodzący na boki telefonu są charakterystyczne dla flagowców Samsunga.

Akcje Toptec Co Ltd w wyniku tego oskarżenia znacząco spadły. Firma nie komentuje na razie oskarżeń. | CHIP

Tutaj znajdziecie ranking smartfonów, wśród nich oczywiście jest także bezramkowy Samsung Galaxy Note 9, obecnie w sporej promocji.

Więcej:OLEDSamsung