GeForce GTX 2060 jednak na architekturze Turing?

Jensen Huang, CEO NVIDII zapytany o mainstreamowe produkty podczas spotkania z inwestorami, odpowiedział, że wprawdzie nie może podzielić się szczegółami, to może uspokoić tak inwestorów, jak i użytkowników i potwierdził, że NVIDIA pracuje nad kartami ze średniej półki korzystającymi z architektury Turing.
GeForce GTX 2060 jednak na architekturze Turing?

Jensen Huang – CEO NVIDII (fot. Wccftech)

To dobra informacja. O GTX 2060 wiadomo bardzo niewiele i stąd naturalne było, że w sieci pojawią się spekulacje na temat tej karty. A ponieważ producenci regularnie “odświeżają” starsze produkty na nowsze, to podejrzenie, że GeForce GTX 2060 będzie zbudowany na starszej architekturze miało logiczne podstawy. Nie zawsze jest to zły pomysł (czego dobrym przykładem jest Radeon RX 590), ale zawsze wyczekujemy rozwiązań technologicznie nowszych, niosących rzeczywiste usprawnienia. Jednocześnie po GeForce GTX 2060 nie powinniśmy spodziewać się szczególnych innowacji, jako że karta ta, pomimo przynależności do rodziny Turing, nie będzie obsługiwała ray tracingu. Prawdopodobne jest jednak, że wewnątrz GPU GTX’a 2060 pojawią się rdzenie Tensor, służące choćby do obsługi DLSS.

Zotac Gaming GeForce RTX 2080 AMP Extreme – jeden z silniejszych aktualnie dostępnych modeli RTX 2080 na rynku (fot. Zotac)

[banner slot=”text”]

Kiedy GeForce GTX 2060 pojawi się na sklepowych półkach? Nieprędko. Według branżowych przecieków od partnerów NVIDII kartę tę możemy zobaczyć dopiero w drugim kwartale przyszłego roku. To w pewnym stopniu zrozumiałe. Magazyny są wciąż pełne Pascali, które wciąż są dobrym wyborem przy budowie komputera do gier. | CHIP