facebook portal

Inteligentne wyświetlacze Facebook Portal już w sprzedaży

Fot. Facebook
Na amerykańskim rynku pojawiły się najnowsze urządzenia Facebooka. 10-calowy Portal kosztuje 199 dol. (ok. 750 zł), a 15-calowy Portal+ 349 dol. (ok. 1311 zł). Jeżeli użytkownik kupi od razu dwa urządzenia, zapłaci 100 dol. mniej (o ile dokona zakupu przed świętami Bożego Narodzenia).

Facebook Portal, czyli zapowiedziane w październiku wyświetlacze są już dostępne w sprzedaży na Best Buy i Amazonie. Ich główną funkcją są wideokonferencje prowadzone przez Messenger. Obydwa warianty wyposażono nie tylko w mikrofon i głośniki, ale też w sztuczną inteligencję, która odpowiada za śledzenie ruchu użytkownika i przybliżanie obrazu. Dzięki temu można swobodnie chodzić po pokoju i rozmawiać na wideoczacie, a urządzenie automatycznie dopasuje kadr. Równocześnie można połączyć się z siedmioma osobami.

Portal: Now Available

Opublikowany przez Facebook Środa, 7 listopada 2018

Facebook zadbał także o urozmaicenia konferencji. Użytkownicy mogą korzystać z różnego rodzaju filtrów i nakładek AR, a także z trybu Story Time, który ma służyć do… opowiadania bajek na dobranoc. Z bardziej praktycznych rzeczy nie zabrakło tu również asystenta głosowego Amazonu – Alexy, która odpowie na pytania o pogodę, ustawi alarm, doda zakupy do listy czy przejmie kontrolę nad inteligentnymi urządzeniami w domu. Wyświetlacza użyjemy też jako głośnika, ponieważ pozwala on na uruchomienie Spotify, Pandory i iHeart Radio. Zamiast YouTube’a niestety znajdziemy tu tylko Facebook Watch.

Prosta nakładka zakrywająca kamerę (fot. Facebook)

Ponieważ sprzęt wyposażony w mikrofon i kamerę zawsze budzi obawy o zachowanie prywatności, do kompletu Facebook dodaje nakładkę na kamerę, dzięki której nie będziemy musieli martwić się, że ktokolwiek nas podgląda. Z tyłu urządzenia znajduje się także przycisk wyłączający mikrofon.

Reklama

Portal wydaje się konkurencją dla inteligentnych głośników z ekranami, typu Amazon Echo Show (dostępny w Polsce za ok. 770 zł), Lenovo Smart Display, Google Home Hub czy JBL Link View. Z jednej strony, ze względu na zamknięte oprogramowanie jest bardziej ograniczony, ale z drugiej strony SI śledzącą ruch lepiej nadaje się do prowadzenia wideorozmów. | CHIP

Jeśli wystarczy wam prostsze rozwiązanie, to tu znajdziecie nasz ranking kamer internetowych

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.