Komputer idealny dla VR?

Zotac wprowadza na rynek komputer-plecak VR GO 2.0 – pierwszy na świecie, zaprojektowany od podstaw komputer typu VR Backpack PC. Przekładając to na polski – Zotac zbudował komputer dla VR, który zakładamy niczym plecak. To oznacza koniec plączących się wszędzie kabli. VR GO 2.0 sprawia, że doznania w świecie wirtualnej rzeczywistości są jeszcze lepsze, dzięki umieszczeniu wysokowydajnych podzespołów w kompaktowej, ergonomicznej obudowie. Urządzenie współpracuje oczywiście ze wszystkimi głównymi urządzeniami VR. To w końcu normalny komputer.
Zotac VR GO 2.0
Zotac VR GO 2.0

VR GO 2.0 korzysta z silnego, wydajnego układu graficznego NVIDIA GeForce GTX 1070 współpracującego z 8 GB pamięci. Zamontowany wewnątrz CPU to Intel Core i7, mający do dyspozycji 16 GB pamięci RAM DDR4. Komputer-plecak VR GO 2.0 wyposażony jest ponadto w scentralizowane porty i znajdujące się na górze złącza I/O przeznaczone do łatwego podłączenia gogli VR. Nowa konstrukcja plecaka charakteryzuje się równomiernym rozłożeniem ciężaru, dodatkową piankową wyściółką na plecach i naramiennych pasach, oraz przedłużonej długości oparcia dla pleców, co pozwala odsunąć komputer od pleców, zapewniając maksymalną wentylację i długotrwały komfort użytkowania.

Pełen zestaw jaki znajdziemy w komplecie z VR GO 2.0 – wszystko czego potrzeba – poza kontrolerem VR, ale tu producent nie narzuca wyboru platformy (fot. Zotac)

Wymieniane „w locie” akumulatory i zewnętrzna stacja dokująca do ładowania baterii umożliwiają nieprzerwaną pracę komputera nawet przez 1,5 godziny i niemal nieograniczony czas prowadzenia rozgrywki. Podobnie jak wszystkie maszyny klasy ZOTAC Mini PC, plecak PC jest otwarty na wszystkie możliwości. Możesz łatwo zmodernizować lub rozszerzyć pamięć, rozbudować pamięć masową lub swobodnie podłączać dodatkowe akcesoria lub urządzenia peryferyjne, dzięki szerokiej gamie portów. | CHIP