Konsole sprzedają się świetnie

Sony w raporcie za drugi kwartał swojego roku podatkowego podało, że sprzedało 3,9 mln konsol PS4. Oznacza to, że od początku wprowadzenia tej serii PlayStation na rynek z półek sklepowych zeszło łącznie 86,1 mln PS4. Porównując ten kwartał do analogicznego okresu w ubiegłym roku, obecny wynik jest nieco gorszy. Rok temu Sony sprzedało 4,3 mln konsol. Nie oznacza to jednak ogólnej tendencji spadkowej, bo firma podniosła szacunki dla całego roku fiskalnego z 17 na 17,5 mln sprzedanych PS4. Lepszy wynik jest zasługą ostatnich premier gier takich jak m.in. “Spider Man”.
Konsole sprzedają się świetnie

Nintendo ten sam kwartał zakończyło wzrostem z 2,92 mln w 2017 roku do 3,19 mln sprzedanych konsol Switch w roku obecnym. Taki wynik pokazuje, że choć od premiery konsoli na rynek w marcu 2017 roku to cały czas cieszy się ona popularnością. W poprzednim poprzednim roku finansowym było to 17,97 mln egzemplarzy. Ten rok ma zakończyć się w marcu 2019 roku wynikiem na poziomie 20 mln sztuk. Tak jak Sony, również i Nintendo mają w tym pomóc gry. Szczególnie zapowiadane na okres świąteczny tytuły takie jak  “Super Smash Bros. Ultimate” i “Pokémon: Let’s Go! Pikachu/Eevee”.

Nintendo Switch
Switch konsekwentnie zdobywa rynek. (fot. Nintendo)

Microsoft jest znacznie bardziej enigmatyczny, bo nie podaje już informacji o liczbie sprzedanych egzemplarzy. Przychody jego działu gamingowego wzrosły o 44-procent. Główna w tym zasługa 36-procentowego wzrostu sprzedaży oprogramowania i usług sprzedawanych na platformie Xbox. Sprzedaż Xboxa rok do roku poszła w górę, aż o 94%. Ten wynik może mylić, bo premiera Xboxa One X miała miejsce dopiero 7 listopada 2017 roku. | CHIP