Krótkometrażowy film Rodrigueza już w VR

Znany z oryginalnych filmów akcji Robert Rodriguez (“Sin City”, “Desperado”, “Od zmierzchu do świtu”) postanowił tym razem wyreżyserować film specjalnie z myślą o wirtualnej rzeczywistości. Głównym bohaterem “The Limit” jest… widz, który wciela się w rolę agenta z tajemniczą przeszłością, który z pomocą super zabójczyni M-13 (Michelle Rodriguez) chce odzyskać swoją tożsamość i przy okazji zniszczyć organizację, która go stworzyła. Norman Reedus zagra tutaj głównego antagonistę. Jakkolwiek banalnie by to nie brzmiało, dzięki perspektywie z oczu bohatera, immersja powinna być na tyle duża, by nie przejmować się warstwą fabularną, a dobrze się bawić w scenach właściwych kinu sensacyjnemu.
the limit
the limit

Na zwiastunie widzimy pościgi, wybuchy, skoki z samolotu, walkę wręcz. Niestety z uwagi na trudność zmontowania takiego filmu akcji, pole widzenia jest ograniczone. W tego typu filmie ma to jednak uzasadnienie – widz nie musi obracać głowy dookoła, by nie przegapić najważniejszych momentów. Dodatkowo w kilku chwilach dostępne będą proste interakcje, które powinny jeszcze bardziej zwiększyć doznania.

Film zadebiutował już w sklepie Oculus Store, Viveport i Google Play w promocyjnej cenie 22,99 zł. Na Steamie, PS Store i iOS pojawi się wkrótce. Obejrzymy go zatem zarówno na goglach stacjonarnych jak Oculus Rift czy PS VR jak i na goglach mobilnych pokroju Google Daydream czy Cardboard.

“The Limit” jest pierwszą produkcją studia Double R, założonego przez Rodrigueza i jego syna Racera. Film powstał przy współpracy z wytwórnią STXsurreal, która pracuje już nad innymi krótkometrażowymi filmami VR m.in. nowym projektem z uniwersum “Jay i Cichy Bob”, thrillerem kryminalnym Christiana Gudegasta, komedią akcji Dave’a Bautisty oraz podwodnym thrillerem SF od Johannesa Robertsa. | CHIP