NAJLEPSZE PREZENTY DO 150 ZŁ

Czasy, w których głośniki bezprzewodowe miały tylko dobrze grać, już dawno minęły. Teraz liczy się także wygląd. Jeżeli szukacie prezentu dla nowoczesnego gentlemana, z pewnością doceni on ten nieduży głośnik Hamy. Swoim kształtem przypomina on elegancką, materiałową torbę do tabletu czy notebooka – ma nawet uchwyt do przenoszenia wykonany ze skóry. Niestety na basen go już nie zabierzemy, ponieważ nie jest wodoodporny – ze standardową wilgocią i zabrudzeniami jednak sobie poradzi.
głośnik hama mob

Głośnik dla nowoczesnego gentlemana (fot. Hama)

Hama Mob. BT-Speaker Gentleman-L

hama mob
Głośnik dla nowoczesnego gentlemana (fot. Hama)

Złożone z czterech głośników szerokopasmowych urządzenie zapewnia dźwięk 360-stopni o mocy 20 W. Ze smartfonami lub dowolnym, innym gadżetem połączy się przez Bluetooth. Wspiera także opcję szybkiego parowania przez łączność NFC. Maksymalny czas działania na jednym ładowaniu to nawet 12 godzin. Dodatkową ciekawostką jest funkcja powerbanku, która przyda się do doładowywania urządzeń elektronicznych w podróży. Głośnik Hama Mob. Bt-Speaker Gentleman-L kosztuje ok. 144 zł.

[offers keywords=”hama speaker gentleman”]

Gra do nauki programowania Scottie Go Labirynt

Programista to jeden z najatrakcyjniejszych, współczesnych zawodów, dlatego pociąg do kodowania warto zaszczepić dziecku od najmłodszych lat. A jak wiadomo najlepiej uczyć się poprzez zabawę. Tu z pomocą przychodzi gra “Scottie Go! Labirynt”, która składa się z kartonowych klocków i aplikacji na urządzenia mobilne. Klocki służą do pisania komend, które będzie wykonywał tytułowy bohater. Przygody Scottiego ogląda się na ekranie. Dziecko musi zatem ułożyć ścieżkę komend, które pomogą bohaterowi pokonać różnorodne przeszkody.ogląda2

Gdy kod jest już gotowy, czyli ułożony na stole, należy zeskanować w aplikacji tak przygotowany “program”, by Scottie wykonał go linijka po linijce (klocek po klocku). W ten sposób gracz dowie się, czy prawidłowo rozwiązał zadanie. Gra składa się z 52 zagadek logicznych, interaktywnego kursu programowania oraz 57 kartonowych klocków. Cały zestaw można nabyć za ok. 139 zł.

[offers keywords=”Scottie Go Labirynt”]

Bezprzewodowe słuchawki HyperX Cloud Stinger

Zestaw słuchawkowy HyperX Cloud Stinger Wireless™ umożliwia graczom swobodę ruchów, dzięki bezprzewodowemu połączeniu 2,4GHz, idealnemu dla konsoli PS4™. Wystarczy podłączyć mały adapter do wolnego portu USB – i gotowe! Dzięki wyjątkowej wygodzie słuchawek z serii Cloud i baterii, której jedno ładowanie wystarcza nawet na 17 godzin, można grać do późna, wiedząc, że nic nie przerwie rozgrywki. A gdy trzeba na chwilę przerwać grę, można obrócić nauszniki o 90 stopni i wygodnie zawiesić słuchawki na szyi. Zamknięta konstrukcja nauszników i przetworniki o średnicy 50mm z podbiciem basów zapewniają wyraźny, krystalicznie czysty dźwięk, który pozwala zanurzyć się w pasjonującej rozgrywce zespołowej i wzmocnić realizm filmowych przerywników. Kilka cech zestawu słuchawkowego Cloud Stinger Wireless oferuje graczom szczególną wygodę – na przykład przyciski sterowania głośnością dźwięku umieszczone na nausznikach oraz funkcja szybkiego wyciszania mikrofonu przez odchylenie go do góry. Zestaw objęty jest dwuletnią gwarancją i bezpłatną pomocą techniczną.


Ceny HyperX Cloud Stinger zaczynają się od 146 złotych. [offers keywords=”HyperX Cloud Stinger”]

Kroniki Zbrodni – kryminalna gra planszowa w nowoczesnej formie

W Kronikach Zbrodni skanujemy fizyczne karty, by zebrać dowody i informacje

Gry planszowe przeżywają w Polsce renesans i nie mamy tu na myśli kolejnych odmian “Monopoly”. W tym roku dwa wydawnictwa wprowadziły na rynek bardzo nowatorskie i interesujące tytuły kooperacyjne, w które zagracie w dowolną liczbę osób. W “Kronikach Zbrodni” gracze rozwiązują wspólnie śledztwa według scenariuszy udostępnionych w mobilnej aplikacji. Smartfon jest nieodzownym elementem gry – służy on do skanowania dowodów, rozmawiania z napotkanymi postaciami, kontaktowania się z ekspertami, a nawet przeszukiwania śladów w trybie VR! Każdy fizyczny element w grze zawiera kod QR, który użyty w odpowiednim momencie, popchnie akcję do przodu. W przygotowaniu są już kolejne scenariusze, które będzie można dokupić w aplikacji. “Kroniki Zbrodni” kosztują ok. 139 zł.

[offers keywords=”Kroniki Zbrodni”]

Detektyw – gra z pogranicza świata wirtualnego i realnego

Detektyw to gra wymagająca od graczy znacznie większej uwagi (fot. Sylwia Zimowska)

Jeżeli chcecie poczuć się jak prawdziwy agent śledczy i macie ochotę na bardziej spójną, choć znacznie trudniejszą przygodę polecamy grę “Detektyw”. Zawiera w sobie pięć powiązanych ze sobą spraw, które należy rozwikłać przed upływem czasu. Gracze wspólnie odwiedzają lokacje, przesłuchują świadków i decydują o tym, jakim tropem podążą. Kluczem do zwycięstwa jest przede wszystkim czytanie ze zrozumieniem, odręczne spisywanie notatek i dedukcja. Do gry przyda się urządzenie z Internetem, ponieważ część akcji (np. przesłuchania, czytanie akt, wprowadzanie sygnatur) odbywa się na specjalnie zaprojektowanej stronie internetowej. Ważną cechą “Detektywa” jest to, że fabuła gry odnosi się do prawdziwych miejsc i wydarzeń historycznych, od czasu do czasu sugerując graczom możliwość wyszukiwania dodatkowych informacji w Google. Grę można nabyć od ok. 99 zł.

[offers keywords=”Detektyw Portal Games”]

Bezprzewodowa ładowarka do smartfonów mophie

Za pomocą mophie charge stream pad mini naładujemy modele smartfonów, które obsługują bezprzewodowe ładowanie. Ładowarka zapewnia moc 5 watów. Za jej pomocą uzupełnimy baterie w takich urządzeniach jak iPhone 8, 8 Plus, X, Xs, Xs Max, XR, a także m.in. w smartfonach Samsunga z serii Galaxy i Galaxy Note. Niewielki rozmiar ładowarki z pewnością sprawdzi się w podróży. Wystarczy podłączyć urządzenie za pomocą dołączonego kabla do prądu i położyć na nim smartfon.

Miniaturową ładowarkę mophie można kupić na stronie producenta za około 108 złotych (25 euro).