Najnowszy iOS złamany w zaledwie tydzień

Minęło nieco ponad tydzień (9 dni dokładnie) od pojawienia się iOS 12.1. Nowa wersja wprowadza nieco zmian, takich jak np. Group FaceTime i ponad 70 nowych emoji. Jailbreak (tak zwyczajowo określa się właśnie odblokowanie kolejnych iOS’ów) systemu iOS 12.1 został ostatnio opublikowany. Posłużono się przy tym nowym iPhonem XS Max.
Najnowszy iOS złamany w zaledwie tydzień

Zdjęcie potwierdzające jailbreak zostało udostępnione na Twitterze przez Liang Chen z Keen Lab. Ukazuje ono odblokowany system działający na najnowszym iPhone XS Max. Jest to pierwszy znany jailbreak systemu iOS 12.1 działający na 6,5-calowym flagowym urządzeniu firmy Apple. Jednak nie spodziewajmy się, że zaraz metoda na odblokowanie systemu pojawi się w sieci. Keena Lab nie jest znana z udostępniania jailbreaków opinii publicznej.

Firma prawdopodobnie sprzeda exploity temu, kto zaoferuje najwyższą cenę. Niemniej jednak dobrze jest zobaczyć, że najnowsza wersja systemu iOS firmy Apple jest już możliwa do odblokowania. Do powszechnego dostępu do odblokowanego iOS’a droga jeszcze daleka, bo może okazać się, że np. odblokowanie powoduje naruszenie bezpieczeństwa systemu lub problemy z działaniem. Podobne aspekty muszą, a przynajmniej powinny, zostać sprawdzone zanim użytkownicy smartfonów Apple’a będą mogli sięgnąć po to rozwiązanie. Inna sprawa, że od jakiegoś czasu (przynajmniej około 2 lat) popularność odblokowywania iOS’u wśród użytkowników tego systemu maleje. Zwyczajnie coraz mniej osób odczuwa potrzebę instalowania aplikacji spoza oficjalnego sklepu. Rozwiązano także problem, z którym borykali się programiści. Kiedyś mieli oni możliwość instalowania własnych aplikacji bez posiadania płatnego konta deweloperskiego dopiero po odblokowaniu systemu. Dziś mogą instalować własne programy skompilowane w Xcode bez opłat. | CHIP

 Tutaj znajdziecie najlepsze smartfony m.in. OnePlus 6T i Huawei Mate 20 Pro.