Nokia 8.1 – fiński olbrzym

To nie wygląda jak typowy przeciek. Wiele z takich informacji jest celowo wypuszczana przez producentów, by podgrzać temat nadchodzącego urządzenia. Najczęściej w takiej wiadomości pojawia się niewiele konkretów i szczątkowe dane techniczne, jedno lub dwa zdjęcia. Tym razem mamy do czynienia z bardziej kompleksowymi informacjami. Ujawnione zostały właściwie wszystkie główne dane o Nokii 8.1. Jakość grafik jest dość mizerna, ale można wyczytać z nich pełną specyfikację telefonu. Nie wiadomo tylko ile smartfon będzie kosztował.
Nokia 8.1 – fiński olbrzym

Specyfikacja urządzenia przypomina telefony ze średniej półki, chociaż oznaczenie modelu sugerować może flagowca. Nokia 8.1 korzystać będzie ze Snapdragona 710, procesora powszechnie wykorzystywanego w segmencie średnim, z racji jego wysokiej wydajności i wspomagania obliczeń SI. Pojawią się dwie wersje telefonu, z 4 i z 6 GB pamięci RAM oraz odpowiednio 64 lub 128 GB pamięci na dane. Smartfon fińskiej firmy wyposażono w duży, mierzący 6,18″ wyświetlacz z dość szerokim notchem, przywodzącym na myśl iPhone’a X lub Xiaomi Mi8.

Aparaty fotograficzne będą zapewne mocną stroną nowej Nokii. Za optykę odpowiada niemiecka firma Carl Zeiss, a dwa sensory 12 + 13 megapikseli mogą skutkować naprawdę dobrymi zdjęciami, zwłaszcza, że mamy do czynienia z aparatami posiadającymi optyczną stabilizację obrazu. Z przodu znalazł się pojedynczy moduł 20 MPix. Obudowa telefonu wykonana jest z anodyzowanego metalu o dwóch barwach. Bateria zasilająca Nokię 8.1 ma pojemność 3500 mAh, co można by uznać za zaletę, gdyby nie rozmiar ekranu. Smartfon pracuje pod kontrolą Androida 9.0 Pie. Więcej informacji powinniśmy uzyskać 5 grudnia, kiedy to zaplanowano premierę urządzenia. | CHIP

 Tutaj znajdziecie najlepsze smartfony m.in. OnePlus 6T i Huawei Mate 20 Pro