Nowy tablet produkcji Google

Pixel Slate – tablet Google’a trafia dziś do sprzedaży. Urządzenie zostało zapowiedziane w październiku, wraz z Google Pixel 3 i Google Home Hub. Pixel Slate jest dość ciekawym tabletem, gdyż korzysta z ChromeOS. System Google’a od pewnego czasu jest w stanie korzystać z aplikacji napisanych dla Androida, a tym samym baza aplikacji dla “przeglądarkowego” systemu operacyjnego znacznie się powiększyła.
Nowy tablet produkcji Google

[banner slot=”text”]

Ekran tabletu ma przekątną 12,3 cala i może pochwalić się rozdzielczością 3000 x 2000 pikseli. Producent zadbał o trwałość urządzenia. Ekran przykrywa warstwa szkła Gorilla Glass 5, a obudowa została wykonana z aluminium. Urządzenie ma dwa porty USB typu C. Brak w nim gniazda mini jack 3,5 mm, co może nieco dziwić. Podstawowy model Pixel Slate można kupić za 599 dolarów (około 2250 zł). W środku tego modelu znajdziemy procesor Intel Celeron, 4 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci na dane. Najsilniejsza wersja kosztuje 1599 dolarów (ponad 6000 złotych) i zawiera 8-rdzeniowy CPU Intel Core i7, 16 GB RAM i 256 GB dysk SSD. Rysik i osłona ekranu, będąca jednocześnie klawiaturą są sprzedawane osobno za odpowiednio 99 i 199 dolarów (372 i 749 złotych).

Tablet Google może korzystać z podobnej osłony ekranu/klawiatury co konstrukcje Microsoftu (fot. Google)

Google już od kilku tygodni przyjmuje zamówienia na Pixel Slate. Niektórzy klienci składający zamówienia w przedsprzedaży otrzymali ostatnio powiadomienia, że ​​ich zamówienie zostało wysłane. Oczywiście, jak to w przypadku urządzeń Google’a bywa, nie dotyczy to klientów z Polski, bo Pixel Slate nie jest i zapewne nie będzie dostępny w oficjalnej dystrybucji w naszym kraju. | CHIP


Tutaj znajdziecie ranking tabletów. Na pierwszy miejscu w kategorii Power model Samsunga – Galaxy Tab S4 LTE 64 GB.