One Mix 2 Yoga – laptop do kieszeni

Miniaturyzacja komputerów to oczywiście świetna sprawa, ale czasami wydaje się, że producenci zachodzą w niej nieco zbyt daleko. Dobry przykład to nowe urządzenie mało znanego u nas producenta One Notebook. Gabaryty najnowszego modelu, nazwanego One Mix 2 Yoga bardziej przypominają niewielki tablet lub bardzo duży telefon niż pełnoprawnego laptopa. Urządzenie ma jednak w pełni laptopowe podzespoły i nie jest to jeden z typowych tabletów z klawiaturą, których olbrzymią liczbę można spotkać na chińskich serwisach aukcyjnych.
One Mix 2 Yoga – laptop do kieszeni

[banner slot=”text”]

Sercem urządzenia jest procesor Intel Core M3 7Y30, a więc niskonapięciowa jednostka korzystająca z dwóch rdzeni Kaby Lake, taktowanych 1 GHz, ale przyspieszających w razie potrzeby do 2,6 GHz. Procesor ma Hyper Threading, więc jest w stanie pracować jednocześnie na czterech wątkach. Jest to CPU ze zintegrowanym układem graficznym Intel HD 615. Miniaturowy komputer rodem z Chin posiada 8 GB pamięci RAM typu LPDDR3 i 256-gigabajtowy nośnik SSD.

Miniaturowy laptop rodem z Chin z pewnością nie wygra w konkursie komputerowej piękności (fot. gearbest)

Brzmi jak specyfikacja lekkiego ultrabooka, jednakże mamy tu do czynienia z urządzeniem, którego ekran dotykowy ma ledwie 7 cali przekątnej, a całość waży zaledwie pół kilograma. Niewielki ekran wykonany w technologii IPS i ma rozdzielczość 1920 na 1200 pikseli. Urządzenie nie bez przyczyny ma słowo “Yoga” w nazwie, bo podobnie jak nazwane tak komputery Lenovo (tu sprawdzisz cenę), także i chiński minilaptop jest urządzeniem 2w1. Może służyć więc także jako tablet. Producent deklaruje, że jest on w stanie pracować na baterii (pojemność 6500 mAh) przez 8 godzin odtwarzając jednocześnie materiał wideo.

One Mix 2 Yoga ma wprawdzie ograniczony zestaw portów, ale pozwalający na podłączenie najbardziej podstawowych urządzeń. USB typu C w urządzeniu jest zapewne, bo producent tego nie podaje, zgodne z USB 3.1 generacji 1, a tym samym zastosowanie zaawansowanych stacji dokujących z USB 3.1 gen. 2 nie będzie możliwe fot. Gearbest)

Komputer ma obudowę wykonaną z metalu i czujnik podczerwieni zamiast myszy. Może on działać także jako czytnik linii papilarnych. Sterowanie urządzeniem może odbywać się także za pomocą piórka (wykrywającego 2048 poziomów nacisku)  lub przez ekran dotykowy. Wymiary urządzenia są naprawdę niewielkie: 182 x 110 x 17 mm i 515 gramów. Mimo że jest to pełnoprawny laptop, to pisanie dłuższych tekstów z użyciem jego miniaturowej klawiatury musi być doświadczeniem zapadającym w pamięć. Cena, 2400 zł, niestety nie jest już taka miniaturowa. | CHIP