Plantronics BackBeat PRO 2

Plantronics BackBeat Pro 2 mogą być podłączone przez Bluetooth 4.0 lub przez dołączony kabel do smartfonu, tabletu itp. Parowanie działa szybko i a słuchawki mogą być sparowanie z maksymalnie dwoma urządzeniami w tym samym czasie. Potem nic nie stoi na przeszkodzie, aby cieszyć się muzyką. Średnie i wysokie tony są odtwarzane naturalnie i w szczegółach; bas jest bogaty i czysty (choć niektórym użytkownikom może wydać się zbyt podkreślony). Ogólnie rzecz biorąc, jakość dźwięku jest przyjemna dzięki równowadze we wszystkich gatunkach muzycznych. Szczególnie dobrze brzmi wysokiej jakości muzyka z nieskompresowanych plików FLAC, która jest szczegółowo odtwarzana dzięki obsłudze aptX.
Plantronics BackBeat PRO 2

[banner slot=”text”]

Słuchawki Bluetooth i aktywne tłumienie hałasu

Podobnie jak wiele innych słuchawek Bluetooth z naszego rankingu najlepszych słuchawek bezprzewodowych, również Plantronics BackBeat Pro 2 oferują aktywne tłumienie hałasu, czyli ANC (Active Noise Canceling). Filtruje on jednostajne odgłosy otoczenia, takie jak hałas ruchu drogowego, przez ukierunkowaną ochronę przed hałasem. Przełącznik umieszczony na jednej ze słuchawek może być użyty do tymczasowego wyłączenia trybu ANC i włączenia mikrofonów, aby lepiej słyszeć np. komunikaty na dworcu kolejowym czy na lotnisku. Szkoda tylko, że jest on mały i na początku niełatwo weń trafić. Poza tym za pomocą przycisków i pierścienia na lewej muszli możemy uruchamiać i zatrzymywać odtwarzanie, przełączać utwory, regulować głośność czy odebrać połączenie telefoniczne.

Wyposażenie jest stosunkowo ubogie. W przypadku słuchawek, które się nie składają, tak jak ten właśnie model, etui wydaje się oczywiste. Jednak najwyraźniej nie dla producenta, który dołącza jedynie miękką torbę z materiału. Tutaj, konkurencja czyli Sennheiser i JBL czasami oferuje o wiele więcej.

Po naciśnięciu przycisku, Plantronics BackBeat Pro 2 uruchamiają otwarty tryb odsłuchu, aby usłyszeć dźwięki otoczenia.

Wygodne i trwałe dopasowanie

Plantronics BackBeat Pro 2 o wadze 292 gramów to jedne z najcięższych słuchawek w naszym rankingu. Jednak nosząc je dłużej na głowie nie odczuwamy z tego powodu dyskomfortu. Wręcz przeciwnie, są bardzo wygodne. Wyściełane nauszniki przylegają mocno i zapewniają pewne trzymanie – nawet podczas szybkich ruchów głowy. Nacisk zawsze pozostaje jednak w obrębie ramy i zapobiega gromadzeniu się ciepła, jakie zauważyliśmy na przykład w przypadku JBL E65.

Deklarowana przez producenta żywotność baterii wynosi około 24 godziny. W rzeczywistości, w teście zmierzyliśmy nawet nieco lepszy wynik: bez aktywnego tłumienia hałasu, słuchawki wytrzymują dobre 27 godzin i 46 minut, z aktywnym ANC to 26 godzin i 54 minuty. Dokładny stan baterii jest sygnalizowany przez diody LED z boku i komunikat głosowy po włączeniu. Czas ładowania wyniósł godzinę i trzydzieści dziewięć minut, co jest znacznie lepszym wynikiem od przeciętnego w tej klasie urządzeń.

Podsumowując trzeba przyznać, że słuchawki Bluetooth Plantronics BackBeat Pro 2 to produkt zdecydowanie wart polecenia. Jeśli mielibyśmy się do czegoś przyczepić to to zdecydowanie gorszej jakości dźwięku słuchawek podłączonych po kablu. Jest to jednak domena większości słuchawek Bluetooth, w których producenci skupiają się na jakości dźwięku podczas pracy bezprzewodowej. Czy są warte swojej ceny? Kto choć raz nie spróbował użyć słuchawek z ANC w samolocie, pracy w zwykle hałaśliwych warunkach biura typu open space czy po prostu podczas spaceru w pobliżu ruchliwej ulicy z cicho puszczoną ulubioną muzyką ten pewnie będzie narzekał, że są za drogie. Jeśli jednak raz spróbujecie to gwarantujemy, że zakochacie się w tego typu sprzęcie.

Tutaj znajdziecie ranking słuchawek bezprzewodowych.