Raper pozwie Epic Games za wykorzystanie jego tańca w “Fortnite”

“Fortnite” jest darmowy, jednak producent tej gry zarabia ogromne sumy na mikrotransakcjach. Gracze kupują nie tylko wirtualne skórki do postaci, ale także układy choreograficzne, które można wykonywać podczas rozgrywki. Okazuje się, że jeden z takich układów o nazwie “Swipe It” był wzorowany na popularnej piosence “Milly Rock”, w której 2 Milly wykonywał tytułowy taniec. Teraz raper zamierza pozwać Epic Games za wykorzystanie jego własności intelektualnej.
Raper pozwie Epic Games za wykorzystanie jego tańca w “Fortnite”

2 Milly w 2014 roku stworzył taniec o nazwie “Milly Rock”, wykorzystany w piosence o tej samej nazwie. Układ taneczny szybko zaczął zyskiwać popularność, szczególnie w Stanach Zjednoczonych. Sprawa, o ile do niej w ogóle dojdzie, będzie precedensem. Do tej pory artyści wygrywali sprawy związane z wykorzystaniem tekstów piosenek i muzyki.

Wykorzystanie przez Epic Games popularnych układów z teledysków (głównie raperskich) jest faktem. W “Fortnite” poza Milly Rock można natknąć się na choreografię z “Gangnam Style” koreańskiej gwiazdy Psy i “Drop It Like It’s Hot” Snoop Dogga. Emotka “Swipe it” była dostępna w poprzednim sezonie i już więcej nie pojawi się w grze. Jednak osoby, które ją kupiły, mogą jej ciągle używać do woli podczas rozgrywki. | CHIP