Snapdragon 8150 przetestowany

Po ostatnich premierach Huawei i Apple można odnieść wrażenie, że Qualcomm jakby został w tyle. Snapdragon 845, będący sercem większości tegorocznych flagowców to nadal świetny SoC, ustępuje jednak najnowszym układom wymienionych wyżej producentów. Oczywistym jest, że wraz z końcem roku należy spodziewać się jego następcy. Wyniki wydajności tego ostatniego, nazwanego Snapdragon 8150 właśnie wyciekły do sieci.
Snapdragon 8150 przetestowany

Jeżeli wyniki uzyskane w benchmarku AnTuTu okażą się prawdziwe, to nowy SoC Qualcommu będzie najszybszym procesorem dostępnym na platformie Android. Snapdragon 8150 uzyskał 362 tysiące punktów. Kirin 980, znany np. z Huawei Mate 20, uzyskuje 312 tysięcy punktów, a popularny Snapdragon 845, obecny np. w Xiaomi Mi 8 kończy ten test z rezultatem około 300 tysięcy punktów.

Jeśli wyniki są prawdziwe, to szykuje się nowy lider wśród mobilnych SoC (fot. weibo)

Jak zbudowany będzie Snapdragon 8150? Układ powstaje w litografii 7 nm, więc nie powinno nikogo dziwić, że producent zdecydował się na zwiększenie częstotliwości. Ośmiordzeniowy SoC składa się z trzech segmentów zawierających odpowiednio: dwa rdzenie Cortex-A76 2,6 GHz, dwóch rdzenie Cortex-A76 1,92 GHz oraz cztery rdzenie Cortex-A55 1,8 GHz. Pierwszym telefonem, w którym zobaczymy nowy układ Qualcommu będzie zapewne Samsung Galaxy S10, przynajmniej w wersji tworzonej dla rynku amerykańskiego. | CHIP