To nie żart! Aquos R2 Compact ma 2 notche

Poza zabawną usterką w Pixelu 3 i koncepcyjnym smartfonem ZTE nie widzieliśmy jeszcze urządzenia, które miałoby dwa wycięcia w ekranie. Sharp Aquos R2 Compact postanowił w nietypowy sposób odświeżyć swój nieduży telefon. Poza skromnym wycięciem w górnej części wyświetlacza, u dołu ekranu znajduje się szeroki tzw. notch, w którym kryje się skaner linii papilarnych. Czujnik pełni też rolę gładzika – za pomocą gestów możemy przerzucać aktywne aplikacje.
sharp
sharp

sharp r2 compact
Porównanie obu modeli (fot. theverge.com)

Z jednej strony, oglądając jak taki zabieg wpłynął na zwiększenie powierzchni ekranu można pomyśleć, że nie jest to wcale głupi pomysł. Zwłaszcza, że niektórzy użytkownicy tęsknią za skanerami położonymi pod kciukiem. Z drugiej strony, jeszcze więcej miejsca można zyskać przenosząc skaner na tył albo bok urządzenia.

Poza kontrowersyjnym wycięciem R2 Compact ma ciekawą specyfikację. 5,2-calowy ekran wyświetla obraz w 120 Hz przy rozdzielczości 2280 x 1080 pikseli. W środku znajdziemy Snapdragona 845, 4 GB RAM-u, a także 64 GB pamięci wewnętrznej i baterię o pojemności 2500 mAh. Główny aparat smartfonu ma rozdzielczość 22,6 Mpix i 8-megapikselową kamerkę do selfie, która obsługuje też funkcję rozpoznawania twarzy. R2 Compact pojawi się w przyszłym roku, niestety tylko w Japonii. Cena urządzenia nie jest jeszcze znana. | CHIP

 Tutaj znajdziecie najlepsze smartfony m.in. OnePlus 6T i Huawei Mate 20 Pro.