Używalibyście smartfonu marki Energizer?

Smartfon Energizera trafił na europejski rynek. Nazywa się E500S, a najważniejsza w jego przypadku jest nie specyfikacja, lecz cena. Urządzenie kosztuje 100 euro, czyli około 430 złotych. Ten niewielki telefon pracuje z systemem Android 8 Oreo w wersji Go, czyli odmianie zoptymalizowanej pod kątem działania na bardzo słabym sprzęcie.
Energizer
Energizer

Energizer E500S ma ledwie 1 GB RAM-u i 8 GB pamięci na dane, możliwe do rozwinięcia za pomocą karty microSD. Sercem smartfonu jest 4-rdzeniowy SoC MediaTek MT6737M o częstotliwości 1,3 GHz. Według producenta, telefon będzie nieco wytrzymalszy niż podobne urządzenia konkurencji. W zestawie znajdziemy zabezpieczające etui, ekran natomiast został pokryty dodatkową warstwą hartowanego szkła. Wyświetlacz ma przekątną 5″ i rozdzielczość 800 x 480. E500S to smartfon dual-SIM.

Jedną z zalet prostego urządzenia jest wyjmowana bateria (fot. GSMArena)

Energizer E500S obsługuje łączność 4G (w tym VoLTE). Model dysponuje 8-megapikselowym aparatem głównym z lampą błyskową LED i przednią 5-megapikselową kamerą. Niestety bateria w telefonie wyprodukowanym przez producenta baterii nie jest imponująca – ma pojemność ledwie 2000 mAh.

Obok wersji E500S wychodzi też smartfon E500, który różni się zastosowaniem starszego procesora MediaTek MT6580M pozbawionego łączności 4G. W przypadku tego urządzenia mamy więc do dyspozycji jedynie 3G. Cena uboższego z budżetowych telefonów wynosi 70 euro, czyli 300 złotych. | CHIP