Xiaomi przejmuje Meitu – czas na smartfony z potrójnym aparatem do selfie

Meitu ogłosiło, że Xiaomi przejęło dział firmy odpowiedzialny za produkcję smartfonów. Projektem, badaniami, wzornictwem, procesem produkcyjnym i dystrybucją wszystkich nowych modeli zajmie się Xiaomi, natomiast Meitu będzie dalej odpowiedzialne za rozwój oprogramowania aparatów. Urządzenia te w dalszym ciągu będą wychodziły pod marką Meitu, podobnie jak smartfony Pocophone.
meitu
meitu

Na stronie chińskiego certyfikatora TENAA pokazał się właśnie ciekawy model Meitu, który wyposażono w aż trzy przednie kamery i dwie tylne. Do tej pory producenci kładli większy nacisk na główne aparaty, a nie dodatkowe. Według wniosku, model o kodowej nazwie MP1801 ma trzy przednie moduły o rozdzielczościach: 20 MP, 12 MP i 8 MP. Ich specyfikacja nie została nakreślona, ale możemy przypuszczać, że jeden z aparatów będzie szerokokątny, a inny będzie odpowiedzialny za realistyczny efekt bokeh.

meitu
Wszystkie smartfony Meitui mają nietypowe kształty (fot. Androidauthority.com)

Xiaomi nie potrzebuje już większego rozgłosu. Na tej umowie najwięcej skorzysta mniejsza firma, Meitu, która w ciągu pięciu lat istnienia sprzedała jedynie 3,5 miliony urządzeń. Z drugiej strony jednak, Xiaomi może dzięki Meitu, a raczej jego oprogramowaniu przyciągnąć nowych klientów. Młodzi użytkownicy smartfonów selfie traktują priorytetowo, zwłaszcza w Azji. Warto jednak przypomnieć, że choć aplikacja Meitu cieszy się dobrymi opiniami (pobrało ją już ponad 10 mln osób), to ma bardzo kontrowersyjną politykę prywatności. Oprogramowanie do selfie z nieuzasadnionych przyczyn żąda od użytkownika dostępu do kontaktów, numeru IMEI, kalendarza czy SMS-ów. To zaś pozwala przypuszczać, że służy ona nie tylko do robienia zdjęć. | CHIP

⇒ Tutaj znajdziecie najlepsze smartfony m.in. OnePlus 6T i Huawei Mate 20 Pro.