Znamy cenę i datę premiery składanego smartfonu Samsunga

Fot. Samsung
Według koreańskiej agencji Yonhap News składany smartfon Samsunga pojawi się na rynku już w marcu przyszłego roku. Chętnych czeka spory wydatek. Składany Samsung ma kosztować ok. 6700 złotych (2 miliony wonów).

Składane urządzenie zobaczyliśmy 7 listopada podczas konferencji programistycznej Samsunga w San Francisco. Najnowsze informacje mówią o tym, że smartfon z 7,2-calowym ekranem Infinity Flex będzie miał swoją oficjalną premierę podczas Mobile World Congress w Barcelonie.

Reklama

Katalońskie targi zaplanowano na luty 2019. Zgadzałoby się to z zapowiedzią masowej produkcji nowatorskich urządzeń. Prezes Samsunga, D.J. Koh powiedział, że przez następne półtora roku zostanie wyprodukowanych co najmniej milion składanych smartfonów.

Składany smartfon Samsunga po raz pierwszy zobaczyliśmy podczas konferencji programistycznej koreańskiego producenta (fot. Samsung)

Podczas MWC poznamy prawdopodobnie również nazwę składanego urządzenia Samsunga. Do tej pory składany smartfon określany jest w mediach jako Galaxy F lub Galaxy X. Niestety, prawdopodobnie najnowszy model firmy Samsung nie będzie obsługiwać sieci 5G. Przypomnijmy, że o składanym telefonie mówi się już co najmniej od roku (więcej przeczytacie tutaj). Już w zeszłym roku pojawiła się w sieci strona wsparcia dla telefonu o nadanym mu wówczas numerze kodowym SM-G888NO.

Czas pokaże, czy składany ekranem się przyjmie. Producenci od dawna pracują nad konstrukcjami, które łączą zalety smartfonu i tabletu. Samsung ujawnił, że pracuje nad 3 rodzajami ekranów Infinity Flex. Poza składanym, w niedalekiej przyszłości pojawią się także urządzenia z rozciągliwymi i zwijanymi ekranami. | CHIP


  Tutaj znajdziecie ranking smartfonów.  

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.