Google Play ułatwi wspieranie fundacji charytatywnych

Święta to czas, który większość z nas spędza z rodziną. Składamy życzenia najbliższym i obdarowujemy ich prezentami. Zgodnie z polską tradycją, zostawiamy też pusty talerz przy stole, co ma nam przypominać o osobach samotnych, które nie mają tyle szczęścia. Mieszkańcy 10 krajów od tegorocznych świąt mogą wspierać przy pomocy Google Play m.in. takie organizacje jak Czerwony Krzyż, UNICEF, WWF, Lekarze Bez Granic, a także Girls Who Code. Pieniądze w całości są przekazywane na wskazany cel.
symbol charytatywności
symbol charytatywności

W Polsce niestety ta funkcja jeszcze nie jest dostępna. A szkoda, bo Polacy lubią pomagać, o czym świadczy popularność takich akcji jak Szlachetna Paczka i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W ten szczególny dzień zachęcamy do podzielenia się z osobami potrzebującymi czy to za pośrednictwem Stowarzyszenia Wiosna, czy organizowanego po raz 27 przez Jerzego Owsiaka WOŚP. W przypadku obu organizacji można wpłacać pieniądze za pośrednictwem ich stron internetowych.

Tym razem celem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest doposażenie szpitali w urządzenia do rezonansu magnetycznego, diagnostyki RTG, tomografów komputerowych, ultrasonografów, echokardiografów i innych. Z kolei w ramach Szlachetnej Paczki jak co roku pomagamy najbardziej potrzebującym. Dotację na Stowarzyszenie Wiosna można składać za pośrednictwem Facebooka a także strony internetowej organizacji. | CHIP