Honor View 20 to pierwszy smartfon z otworem w wyświetlaczu

W listopadzie Huawei zapowiedział, że w grudniu pokaże światu swój pierwszy smartfon, który zamiast popularnego obecnie wycięcia w ekranie, otrzyma niewielką dziurkę. Teraz wiemy już, że chodzi tutaj o submarkę producenta – Honora. Chińska firma pokazała View 20 w Hong Kongu, w przedprodukcyjnym etui ukrywającym pełne kształty telefonu. Właściwa premiera nastąpi 26 grudnia w Chinach i 22 stycznia w Europie.
honor v20
honor v20

honor v20
Tak wygląda pierwszy smartfon z otworem wbudowanym w ekran (fot. gsmarena.com)

Prezentacja zdradziła jednak to, co najważniejsze – otwór w ekranie. Wycięcie w ekranie Huawei ma średnicę zaledwie 4,5 mm. Oznacza to, że będzie mniejsze niż to z Galaxy A8s. Zapowiadany smartfon Samsunga będzie miał dziurkę o średnicy 6,7 mm, czyli o połowę większą. Interesujący jest fakt, że nie jest to tak naprawdę wycięcie, ponieważ wyświetlacz znajduje się nad aparatem.

Jeżeli chodzi o specyfikację urządzenia ujawniono niewiele informacji. Wiemy, że smartfon pracuje pod kontrolą procesora Kirin 980, a więc najmocniejszej jednostki autorskiej chińskiego producenta. Urządzenie zostanie ponadto wyposażone w nową technologię Link Turbo, gwarantującą korzystanie z sieci Wi-Fi i komórkowych bez przycięć.

Honor View 20 otrzyma aparat Sony IMX586 o rozdzielczości 48 megapikseli z dużymi pikselami (0,8 µm). W trudnych warunkach oświetleniowych użytkownik będzie mógł skorzystać ze specjalnego trybu łączącego informacje pochodzące z czterech sąsiadujących pikseli, co umożliwi wykonywanie 12-megapikselowych zdjęć o mniejszej ilości szumów. Jakość aparatu możecie sami ocenić oglądając powyższe fotografie wykonane właśnie Honorem View 20. | CHIP


 Tutaj znajdziecie ranking smartfonów. Obecnie Honor 8X na trzecim miejscu w zestawieniu econo.