Xiaomi Play zamierza bić rekord Guinessa

Informacje o premierze telefonu pojawiły się w Weibo. Post na popularnym w Chinach portalu mówi, że założyciel Xiaomi Lei Jun weźmie udział w premierze w najbliższy poniedziałek (24 grudnia) i ma bić rekord Guinnessa za pomocą nowego telefonu. Jaki rekord dokładnie? Nie wiadomo. Producent zamieścił dwa zdjęcia w Weibo.
xiaomi play
xiaomi play

Pierwsze z zamieszczonych przez Xiaomi zdjęć. Czego może dotyczyć rekord? Może układania smartfonowego “domku z kart”? (fot. GSMArena)
Drugie zdjęcie jasno sugeruje, że chodzi o rekord Guinessa (fot. GSMArena)

Co wiemy o samym telefonie? Niewiele. Ekran telefonu ma mieć rozdzielczość Full HD+ przy przekątnej długości 5,84″. Pojawią się wersje z 3, 4 i 6 GB RAM oraz z 32, 64 albo 128 GB pamięci wewnętrznej, a telefon będzie obsługiwał karty microSD. Aparat główny składa się z dwóch modułów, ale nie znamy w tym przypadku szczegółów.

Wiemy jak Xiaomi Play będzie wyglądał. Nie wiemy nadal jaki będzie jego kluczowy element specyfikacji fot. Xiaomi)

Największą zagadką jest natomiast procesor napędzający nowy model Xiaomi. Wiadomo, że jego częstotliwość ma sięgać 2,3 GHz. Nie wiadomo dokładnie jaki będzie to układ. Bateria w nowym smartfonie Xiaomi jest niezbyt pojemna: ledwie 2900 mAh. Xiaomi Play będzie też pierwszym urządzeniem chińskiej marki z wycięciem w ekranie kształcie kropli. | CHIP