LG przywiezie na targi CES 49-calowy monitor UltraWide

LG UltraWide 49WL95 pracuje w rozdzielczości 5120 x 1440 piksele. To tyle, co dwa 27-calowe monitory QHD. Urządzenie dostało matrycę IPS z obsługą formatu HDR10, który pozwoli wyświetlać bardzo dobry obraz zarówno w trakcie grania, jak i podczas oglądania filmów. Tryb Picture-by-Picture umożliwia wyświetlanie treści z różnych źródeł i pracę z kilkoma aplikacjami jednocześnie. Porty USB-C służą i do ładowania np. laptopa, i do przesyłania danych.
LG ultrawide
LG ultrawide

Monitor UltraWide LG zadebiutuje na przyszłorocznych targach CES (fot. LG)

Drugim urządzeniem, które pojawi się na Consumer Electronics Show, jest monitor gamingowy UltraGear 38GL950G. Monitor ma matrycę nano IPS o rozdzielczości 3840 x 1600 pikseli i proporcjach ekranu 21:9. UltraGear obsługuje technologię NVIDIA G-Sync, a także Sphere Lighting pozwalającą oświetlić przestrzeń za ekranem. Z tyłu monitora zainstalowano diody led, użytkownik może wybrać kolor. Producent przekonuje, że rozwiązanie ogranicza zmęczenie wzroku.

UltraGear – nowy monitor gamingowy LG (fot. LG)

Targi Consumer Electronics Show potrwają od 8 (wtorek) do 12 stycznia (sobota). To jedno z największych na świecie branżowych wydarzeń, podczas którego producenci pokazują najnowszy sprzęt i prototypy. | CHIP