NAJLEPSZE PREZENTY ZA 400 ZŁ (I WIĘCEJ)

Hama DIR3115MS to trzy radia w jednym za około 750 złotych. Najważniejsza technologia odbioru sygnału, z której korzysta urządzenie, to Digital Audio Broadcasting Plus. DAB+ pozwala słuchać stacji radiowych w jakości cyfrowej. W konsekwencji dźwięk brzmi lepiej, jest mniej zakłóceń, programom towarzyszą dodatkowe multimedialne informacje wyświetlane na ekranie, a konkretne anteny można wyszukiwać na podstawie nazw (zamiast częstotliwości). Hama DIR3115MS odbiera też radio analogowe i internetowe.
Hama DIR3115MS
Hama DIR3115MS

Radio cyfrowe Hama DIR3115MS DAB+/FM/internet

Radio cyfrowe Hama DIR3115MS DAB+
Hama DIR3115MS łączy cyfropwe i analogowe radio oraz internet w jednym urządzeniu

Urządzenie ma dwa 5 W głośniki, 2,8” wyświetlacz TFT (320 x 240 pikseli), Wi-Fi, port USB, wejście liniowe i mini jacka. Umożliwia odbiór ponad 20 tysięcy stacji i 10 tysięcy podcastów oraz zapamiętanie 30 anten radiowych.
[offers keywords=”Hama RADIO CYFROWE DAB+/FM/INTERNET DIR3115MS”]

Nośniki HyperX SSD Fury RGB

Dyski talerzowe odchodzą do lamusa. Są systematycznie zastępowane przez nośniki SSD, czemu trudno się dziwić. Uaktualnij sprzęt, aby zwiększyć wydajność systemu i nadaj styl komputerowi dzięki dyskowi SSD HyperX FURY z podświetleniem RGB. Dysk jest wyposażony w fantastyczny, podświetlany pasek rozświetlający komputer całą paletą barw RGB. Jego kolorem i trybami pracy można zarządzać, a tym samym nic nie stoi na przeszkodzie, by dopasować iluminację dysku do innych podświetlanych elementów komputera. Można również połączyć go szeregowo z innymi urządzeniami z podświetleniem RGB, aby zsynchronizować kolory i efekty, zwłaszcza, że dysk jest zgodny z systemami wiodących producentów płyt głównych.

Agresywna stylistyka HyperX SSD Fury RGB idzie w parze z dużą wydajnością jak na nośnik korzystający z interfejsu SATA 3 przystało. Podświetlany SSD HyperX’a osiąga w odczycie do 550 MB/s. Korzystający z kontrolera Marvell 88SS1074 i pamięci typu TLC 3D dysk SSD występuje w trzech pojemnościach: 240, 480 oraz 960 GB.

Ceny dysków SSD HyperX Fury RGB można sprawdzić tutaj: [offers keywords=”HyperX Fury RGB”]

HAMA Sirium4000ABT Smart Sound Bar BT/Alexa

Z technologią coraz częściej możemy po prostu porozmawiać. Popularność zyskują tzw. asystenci głosowi, a wśród nich prym wiedzie system Alexa, stworzony przez Amazon. Obsługujemy ją wydając komendy głosowe, w sposób naturalny, a oprogramowanie uczy się naszego sposobu mówienia oraz zadawania pytań. Ten właśnie system wykorzystuje Smart Sound Bar niemieckiej firmy Hama. W przeciwieństwie do większości głośników inteligentnych, Sirium4000ABT to także duży i mocny głośnik typu Sound Bar, Korzysta z systemu Dolby 2.1, co podnosi jakość brzmienia. Tym samym inteligentny głośnik może stać się także głośnikiem kina domowego.

Jak przystało na urządzenie inteligentne, Hama Sirium4000ABT Smart Sound Bar BT/Alexa pozwala na streamowanie muzyki wprost z telefonu, wykorzystanie serwisów muzycznych Spotify czy Amazon Music, a także słuchanie internetowych stacji radiowych. Najważniejsze funkcje jednak otrzymujemy dzięki asystentowi głosowemu Alexa. Współpracują z nim setki aplikacji dodatkowych, nazwanych zbiorczo umiejętnościami. Za ich pomocą można np. poprosić o przepis, sprawdzenie godzin odjazdu pociągu czy stworzenie listy zakupów.

Cena głośnika Hama Sirium4000ABT Smart Sound Bar BT/Alexa wynosi 1699 złotych. [offers keywords=”Hama Sirium4000ABT Smart Sound Bar”]

Sony Playstation Classic

To idealny prezent dla każdego fana konsoli Playstation, gier retro i kolekcjonera gadżetów związanych z elektroniczną rozrywką. Miniaturowa wersja kultowego sprzętu wygląda identycznie jak jej starsza wersja, tylko jest dużo, dużo mniejsza i prawie nic nie waży. W jej pamięci umieszczono 20 gier, w tym największe hity sprzed dwudziestu lat. Final Fantasy VII, Metal Gear Solid, Grand Theft Auto czy Resident Evil – to tytuły, w które zdecydowanie warto zagrać.

playstation classic

Wszystkie gry działają i wyglądają dokładnie tak jak na pierwszej konsoli Playstation, co czyni ten malutki gadżet prawdziwym wehikułem czasu pełnym wspomnień i nostalgii. W zestawie znajdziemy dwa bardzo dobrze wykonane pady do gry i wszystkie kable potrzebne do bezproblemowego podłączenia konsoli. Za cały zestaw zapłacimy około 450 zł.

[offers keywords=”sony Playstation Classic”]

Netatmo Smart Indoor Air Quality Monitor

Monitor jakości powietrza Netatmo to świetny pomysł dla nowoczesnej gospodyni, która lubi mieć w domu wszystko pod kontrolą. Gadżet w formie niewielkiej tuby o stonowanym kolorze różowego złota wygląda na tyle elegancko, że może sam w sobie zdobić mieszkanie. W jego wnętrzu znajdziemy cztery czujniki: temperatury, wilgotności powietrza, dwutlenku węgla oraz głośności.

Po zintegrowaniu urządzenia z bezpłatną aplikacją na iOS lub Androidem, użytkownik zyskuje szereg danych w czasie rzeczywistym dotyczących “niewidzialnych” parametrów naszego domu. Dzięki nim można zareagować szybciej na zbyt duże stężenie dwutlenku węgla w pomieszczeniu czy nagły skok temperatury. Rodziny z noworodkami ucieszą się z opcji wyświetlania wskazówek na temat wilgotności powietrza czy hałasu. Pomiary są bardzo dokładne (ok. 3% w przypadku wilgotności czy 0,3°C w przypadku temperatury). Oczywiście monitor zbiera dane tylko z jednego pomieszczenia, dlatego jeżeli zależy nam na większym pokryciu domu, trzeba będzie liczyć się z zakupem dodatkowych sztuk. Za pojedynczy monitor zapłacimy ok. 499 zł., a za zestaw trzech sztuk ok. 1249 zł.

[offers keywords=”netatmo Smart Indoor Air Quality Monitor”]

Walkie talkie NO1 Ip01

Bardzo niezwykłe urządzenie – połączenie krótkofalówki i etui na iPhone’a! Krótkofalówka NO1 pozwala porozumiewać się na przestrzeni 2 do 5 kilometrów także tam, gdzie nie ma zasięgu sieci komórkowej, co może przydać się wszystkim, którzy lubią przygody w górach, lasach czy nad jeziorami. Łączność krótkofalowa wykorzystuje z 16 kanałów i częstotliwości 400 do 470 MHz, umożliwiając rozmowy nawet pomiędzy członkami większej grupy bez zakłócania się wzajemnie. Producent zapewnia o dobrej jakości połączeń głosowych. lp01 dysponuje wyświetlaczem OLED, na którym widać stan baterii, wybrany kanał i inne parametry rozmowy.

Co ciekawe, w obudowie krótkofalówki NO1 można zmieścić iPhone’a. Nietypowe etui jest kompatybilne z modelami 6, 7, 8 oraz X. W tej sytuacji stanowi ona nie tylko ochronę dla telefonu, ale też dodatkowy zapas energii, ponieważ 3500 mAh akumulator walkie talkie posłuży także za powerbank. Na Gearbest NO1 lp01 kosztuje 106 dolarów, czyli 400 złotych.

Sony SRS XB-31 – wodoodporny głośnik bezprzewodowy

Miłośnicy muzycznych imprez ucieszą się z nowego głośnika Sony SRS-XB31 wyposażonego w szereg unikalnych funkcji. Wszyscy wiemy, że znacznie przyjemniej tańczy się do podświetlenia pulsującego w rytm muzyki. To urządzenie ma aż dwa efekty świetlne – jasne światło migające niczym stroboskop i wielokolorową listwę świetlną zmieniającą kolory pod muzykę. Ale to jeszcze nie wszystko. SRS-XB31 obsługuje także funkcję Party Booster – gdy użytkownik dotknie głośnika w odpowiednim miejscu w trakcie odtwarzania muzyki, to wygeneruje rozmaite dźwięki np. efekt scratchingu, bęben basowy czy uderzenie perkusji. Funkcja ta rozpoznaje także siłę dotknięcia – delikatne tapnięcie pozwoli uzyskać przyciszony dźwięk, a mocniejsze – głośniejszy.

https://youtu.be/lpYzh3w56-c

Jeżeli moc pojedynczego głośnika okaże się niewystarczająca, dzięki Wireless Party Chain zrobi się naprawdę głośno. Funkcja pozwala bowiem połączyć ze sobą nawet 100 głośników i zsynchronizować muzykę oraz oświetlenie tak, by wszystko działało do jednego utworu. Urządzenie można kontrolować zdalnie z użyciem aplikacji Music Center. Warto dodać, że SRS-XB31 wytrzyma na jednym ładowaniu do 24 godzin, a certyfikat IP67 pozwoli cieszyć się nim zarówno przy basenie jak i na plaży – głośnik jest pyło i wodoodporny.

Na polskim rynku znajdziecie ten model w kilku kolorach m.in. czarnym, niebieskim, czerwonym, żółtym i białym w cenach zaczynających się od ok. 440 zł.

[offers keywords=”Sony SRS-XB31″]