Nieoficjalnie: nowy smartwatch marki Honor z SoC MediaTeka

O wojnie handlowej między Chinami i USA piszemy regularnie, a można spodziewać się, że coraz częściej będą pojawiały się informacje o urządzeniach będących konsekwencją wzajemnie nakładanych ograniczeń. Nowy smartwatch Honora ma wykorzystywać tajwański układ MediaTeka a nie, jak większość popularnych smartwatchy, amerykańskiego Qualcommu.
smartwatch Honor
smartwatch Honor

Informacje o urządzeniu pochodzą z certyfikacji bluetooth SIG, co potwierdza, że smartwatch jest bliski wprowadzenia do sprzedaży (certyfikację musiał przejść działający sprzęt). Submarka Huawei ma już w ofercie model Watch Magic, który jest nieco zubożoną wersją Watch GT (wydanego z logo Huawei).

Część danych o kolejnym smartwatchu Honora (graf. GSMArena)

Niestety dokument certyfikacyjny nie zawiera wielu szczegółów. Jest w nim m.in. numer modelu: “ELF-G10”, w polu “nazwa produktu” mamy: “Smart Watch HONOR”, zatem wiadomo, że chodzi o zegarek a nie np. opaskę. Urządzenie będzie pracowało w standardzie bluetooth 4.0 low energy.

Poprzedni smartwatch chińskiej marki Honor: Watch Magic (fot. Honor)

Zegarek ma działać na platformie MediaTeka. Choć nie jest to niespotykane, producenci smartwatchy zwykle wybierają jednak rozwiązania Qualcommu. Huawei, właściciel marki Honor, który ma problemy w USA, eksperymentuje z innymi dostawcami procesorów. Wcześniej Watch GT dostał układ ARM Cortex M4 z podwójnym MPU. | CHIP