smartwatch Honor

Nieoficjalnie: nowy smartwatch marki Honor z SoC MediaTeka

Zegarek Honora trafił do procesu certyfikacji dotyczącej łącza bluetooth. Stąd wiemy, że wkróce urządzenie może trafić na rynek. Interesująca jest kwestia użytego procesora, która wskazuje, że wybór podzespołu to efekt aktualnych gospodarczych i politycznych relacji potęg z Azji oraz Ameryki.

O wojnie handlowej między Chinami i USA piszemy regularnie, a można spodziewać się, że coraz częściej będą pojawiały się informacje o urządzeniach będących konsekwencją wzajemnie nakładanych ograniczeń. Nowy smartwatch Honora ma wykorzystywać tajwański układ MediaTeka a nie, jak większość popularnych smartwatchy, amerykańskiego Qualcommu.

Informacje o urządzeniu pochodzą z certyfikacji bluetooth SIG, co potwierdza, że smartwatch jest bliski wprowadzenia do sprzedaży (certyfikację musiał przejść działający sprzęt). Submarka Huawei ma już w ofercie model Watch Magic, który jest nieco zubożoną wersją Watch GT (wydanego z logo Huawei).

Część danych o kolejnym smartwatchu Honora (graf. GSMArena)

Niestety dokument certyfikacyjny nie zawiera wielu szczegółów. Jest w nim m.in. numer modelu: „ELF-G10”, w polu „nazwa produktu” mamy: „Smart Watch HONOR”, zatem wiadomo, że chodzi o zegarek a nie np. opaskę. Urządzenie będzie pracowało w standardzie bluetooth 4.0 low energy.

Poprzedni smartwatch chińskiej marki Honor: Watch Magic (fot. Honor)

Zegarek ma działać na platformie MediaTeka. Choć nie jest to niespotykane, producenci smartwatchy zwykle wybierają jednak rozwiązania Qualcommu. Huawei, właściciel marki Honor, który ma problemy w USA, eksperymentuje z innymi dostawcami procesorów. Wcześniej Watch GT dostał układ ARM Cortex M4 z podwójnym MPU. | CHIP

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.