Nokia 9 Pure View – smartfon z niecodziennym układem 5 aparatów

Do tej pory pojawiały się mniej lub bardziej wiarygodne rendery nadchodzącego flagowca Finów. Teraz widzimy, jak wygląda tył urządzenia na zdjęciu dobrej jakości. Fotografia Nokii 9 została opublikowana na Instagramie i choć nie jest oficjalna, wygląd smartfonu pokrywa się z wcześniejszymi doniesieniami.
Nokia 9 pure view

Warto zauważyć, że żaden z aparatów nie wystaje poza bryłę obudowy (fot. Review1st)

Warto zauważyć, że żaden z aparatów nie wystaje poza bryłę obudowy (fot. Review1st)

Zdaniem Review1st (obserwuje go na Instagramie 81 tysięcy osób), Nokia 9 otrzyma 5,9-calowy ekran Full HD+ o proporcjach 18:9, 8-rdzeniowy procesor Snapdragon 845, 8 GB RAM-u i 128 GB pamięci wewnętrznej. Model dostanie również baterię o pojemności 4150 mAh, pojedynczy aparat do selfie oraz 5 aparatów z tyłu, wśród których znajdą się: teleobiektyw, obiektyw szerokokątny i obiektyw odpowiadający za głębię ostrości.

Portal AndroidPure opublikował z kolei rendery etui dla Nokii 9, które potwierdzają opisywany wygląd smartfonu. Co ciekawe, na tych grafikach jest gniazdo mini-jack, którego w modelu 9 miało nie być. | CHIP


Najwyżej sklasyfikowanym w naszym rankingu smartfonów urządzeniem HMD Global jest Nokia 8 Sirocco. Telefon zajmuje w zestawieniu POWER 26 miejsce.