Nokia 9 pure view
Warto zauważyć, że żaden z aparatów nie wystaje poza bryłę obudowy (fot. Review1st)

Nokia 9 Pure View – smartfon z niecodziennym układem 5 aparatów

Fotografia dobrej jakości została opublikowana na Instagramie.

Do tej pory pojawiały się mniej lub bardziej wiarygodne rendery nadchodzącego flagowca Finów. Teraz widzimy, jak wygląda tył urządzenia na zdjęciu dobrej jakości. Fotografia Nokii 9 została opublikowana na Instagramie i choć nie jest oficjalna, wygląd smartfonu pokrywa się z wcześniejszymi doniesieniami.

Warto zauważyć, że żaden z aparatów nie wystaje poza bryłę obudowy (fot. Review1st)

Zdaniem Review1st (obserwuje go na Instagramie 81 tysięcy osób), Nokia 9 otrzyma 5,9-calowy ekran Full HD+ o proporcjach 18:9, 8-rdzeniowy procesor Snapdragon 845, 8 GB RAM-u i 128 GB pamięci wewnętrznej. Model dostanie również baterię o pojemności 4150 mAh, pojedynczy aparat do selfie oraz 5 aparatów z tyłu, wśród których znajdą się: teleobiektyw, obiektyw szerokokątny i obiektyw odpowiadający za głębię ostrości.

Portal AndroidPure opublikował z kolei rendery etui dla Nokii 9, które potwierdzają opisywany wygląd smartfonu. Co ciekawe, na tych grafikach jest gniazdo mini-jack, którego w modelu 9 miało nie być. | CHIP


Najwyżej sklasyfikowanym w naszym rankingu smartfonów urządzeniem HMD Global jest Nokia 8 Sirocco. Telefon zajmuje w zestawieniu POWER 26 miejsce.