Razer Raiju Mobile – gamepad dla smartfonów

Gdy w październiku pojawił się smartfon Razer Phone 2 (tu znajdziecie ofertę), firma ogłosiła także, że planuje wprowadzić różne akcesoria, których można używać wraz z nowym smartfonem. Będąc telefonem do gier smartfon ten miał tworzyć niejako podstawę do budowy całego ekosystemu do gier. Premiera gamepada Razer Raiju Mobile była więc naturalną konsekwencją pomysłu jaki producent miał na Razer Phone’a 2. Chociaż sam kontroler został ogłoszony kilka miesięcy temu, teraz jest wszedł do sprzedaży na amerykańskiej stronie producenta. Cena urządzenia to 149,99 dolarów (około 569 złotych netto). Sporo jak na gamepad.
Razer Raiju Mobile
Razer Raiju Mobile

Gamepad jest z pewnością dobrze wykonany, ale cena wydaje się zdecydowanie zbyt wysoka (fot. Razer)

Jeśli Raiju Mobile wydaje się wyglądać jakoś znajomo to dlatego, że zajmuje wiele elementów stylistycznych zaczerpnięto z gamepada Razer Raiju Ultimate zaprojektowanym jednak dla konsoli PlayStation 4. Kontroler wykorzystuje wypracowane wcześniej, na potrzeby innych urządzeń rozwiązania. Za przyciski odpowiadają mechaniczne przyciski nazwane przez Razera Mecha-Tactile Action Buttons. Gamepad ma elastyczne mocowanie na telefon, które można regulować w zakresie do 60 stopni, by dopasować do potrzeb użytkownika.

Pomimo tego, że jest przeznaczony przede wszystkim dla Razer Phone’a 2, Raiju Mobile może współpracować z innymi telefonami. Wystarczy Bluetooth lub USB typu C. Obsługiwane są telefony z Androidem 6.0 lub nowszym. Gamepad waży 306 gramów. Zdaniem producenta urządzenie może działać na jednym ładowaniu baterii przez 23 godziny. | CHIP