Sony Xperia XZ3 – wirtualna rozrywka najwyższej jakości

Sony Xperia XZ3 to najnowszy produkt Sony, który zachwyca zarówno funkcjonalnością, jaki i stylowym wyglądem. Smartfon pokryty jest szkłem na całej swej powierzchni, dzięki czemu jest jednocześnie elegancki i subtelny. Bezramkowy ekran o zaokrąglonych bokach został tak zaprojektowany, by ułatwić korzystanie z bocznego sensora uruchamiającego ulubione aplikacje. Wśród kilku leżących na stole telefonów, na pewno bez trudu rozpoznasz swoją Xperię XZ3: dojrzałą, dostojną, pełną klasy.
sony xperia XZ3
sony xperia XZ3

Sony Xperia XZ3 to bardzo intuicyjny i odporny smartfon, którego inteligentna konstrukcja zapewnia szybki dostęp do multimedialnej rozrywki oraz ulubionych, najczęściej używanych aplikacji. Dzięki OLED HDR, smartfon gwarantuje idealną wyrazistość, silny kontrast i nasycone barw, dające wrażenie doskonałej głębi. Oglądając jakikolwiek materiał za pośrednictwem nowej Xperii nie przegapisz żadnego szczegółu – nawet tego najdrobniejszego. W dzisiejszych smartfonach, które pełnią funkcje multimedialne, jest to bardzo ważny, wręcz kluczowy aspekt. Sony zapewnia też doskonałe brzmienie dzięki technologiom High-Resolution Audio1 oraz LDAC.

Zobacz więcej z Xperią XZ3

Wyświetlacz OLED, znany od dawna m.in. z telewizorów Sony BRAVIA, samodzielnie generuje światło i nie potrzebuje dodatkowego podświetlenia. Jeśli na ekranie wykonany w technologii OLED wyświetlany jest mały obraz, zapalane są tylko niezbędne do jego pokazania piksele. Reszta ekranu pozostaje wówczas kompletnie czarna. Dzięki temu jakość obrazu jest doskonała, cechuje się mocnym kontrastem i charakterystyczną dla OLED-ów głęboką, aksamitną i intensywną czernią. Wyświetlacz OLED HDR zastosowany w Xperii XZ3 nie podświetla całego ekranu, jeśli nie ma takiej konieczności. Gdy chcemy więc korzystać z funkcji, przy której ekran jest w większości ciemny, podświetli się tylko niezbędna grupa pikseli. Przekłada się to na wyraźne oszczędzanie energii.

Wyświetlacz OLED Xperia XZ3

Wielką zaletą takich wyświetlaczy jest intensywność i ogromna głębia kolorów. Ostrość obrazu, feeria oraz realizm barw sprawiają, że doznania wzrokowe są w tym przypadku naprawdę niesamowite i unikalne. Przenoszą w zupełnie inny wymiar i pozwalają wyjątkowo mocno cieszyć się akcją, którą oglądamy, a także niejako w niej uczestniczyć. Różnorodne ustawienia wyświetlacza posiadają dostatecznie dużo opcji, by każdy użytkownik mógł dostosować kolory indywidualnie – nie ma więc obawy, że dla jednej osoby będą niewystarczająco żywe, a kogoś innego zaczną drażnić ostrością. Więcej o atutach wyświetlacza Xperii XZ3 można przeczytać tutaj.

Usłysz więcej z Xperią XZ3

W smartfonie nastawionym przede wszystkim na szeroko pojętą multimedialność, sam obraz nie wystarczy – musi komponować się z równie idealnym, pełnym dźwiękiem. W Sony Xperia XZ3 jest to możliwe dzięki technologiom High-Resolution Audio1 oraz LDAC. Poprawiono także transmisję strumieniową Bluetooth – dziś mieści się ona w gronie najlepszych.

Obecność technologii DSEE HX™ sprawia, że jakość skompresowanych plików muzycznych jest naprawdę mocno zbliżona do oryginalnego nagrania, co zapewnia wysoki komfort słuchania, szczególnie dla melomanów, którzy znają się na rzeczy i bez wątpienia docenią takie smaczki. Pakiet technologii ClearAudio+ pracuje nad optymalizacją dźwięku każdego fragmentu utworu, a graficzny korektor pozwala idealnie wyregulować częstotliwości tak, by odpowiadały one potrzebom użytkownika. Co ważne, basy nie są zniekształcone, za to cechują się dużą mocą, o co dba Clear BASS.

Modele z serii Xperia zawsze były wyposażane w głośniki o wysokiej mocy, ale te w XZ3 – skierowane do przodu – zapewniają dźwięk przestrzenny S-Force Front Surround i sprawiają, że muzyka otacza słuchającego. Ich głośność jest o 20 proc. większa niż w poprzednich modelach, co bez wątpienia jest dużym atutem smartfonu, którego jednym z głównych zadań jest odtwarzanie multimediów.

Poczuj więcej z Xperią XZ3

System wibracji dynamicznej Sony prowadzi stałą analizę audio, dzięki czemu akcję można wręcz “poczuć”. Smartfon wibruje bowiem w odpowiednim rytmie i zapewnia niezapomniane wrażenia. Widz nie tylko widzi i słyszy, ale także czuje wibracje, jakby znajdował się w samym środku filmu akcji.

Nowa Xperia to także szybki procesor (Qualcomm® Snapdragon™ 845 Mobile Platform), zapewniający błyskawiczne uruchamianie aplikacji oraz niezmąconą płynność odtwarzanych multimediów. Smartfon ma wytrzymałą baterię o pojemności 3330 mAh. To duża zaleta, jeśli wziąć pod uwagę multimedialne możliwości Xperii. Tego typu aplikacje na ogół bardzo szybko rozładowują baterię, co w ostatnich latach przyczyniło się do popularności powerbanków. Sony postarało się więc, by jego najnowsze dzieło wytrzymało bez ładowania przez cały dzień. Tryb Smart Stamina służy oszczędzaniu baterii, a funkcja przewidywania poziomu energii pokazuje, ile czasu pozostało do rozładowania telefonu. Ryzyko, że urządzenie nagle wyłączy się, a na ekranie w najmniej oczekiwanym momencie pojawi się ikonka pustej baterii, jest w tym przypadku naprawdę znikome.

Najwyższa technologia, najlepsza jakość

Dzisiejsze smartfony potrafią o wiele więcej niż telefony sprzed lat. Obok multimedialnych funkcji, które pozwalają na oglądanie filmów, słuchanie muzyki czy granie w coraz bardziej wymagające gry, pojawiły się także takie, które powodują, że smartfon może z powodzeniem zastąpić aparat fotograficzny. Na przykład Xperia XZ3 ma wbudowaną funkcję obrazowania (autorstwa Sony), a także nowoczesny, inteligentny aparat 13 MP z systemem Motion Eye™. Funkcja inteligentnego włączania pomaga wybrać najlepszy kadr, a aparat doskonale “rozumie” intencje użytkownika i wykrywa uśmiech oraz ruch, po czym buforuje obraz jeszcze przed wciśnięciem odpowiedniego przycisku. Podczas tego procesu powstają zwykle cztery zdjęcia, spośród których autor może wybrać najlepsze ujęcie lub zachować całą serię.

Kamera w Xperii XZ3

Aparat świetnie radzi sobie także z wykonywaniem autoportretów. Dzięki 13 megapikselom matrycy Exmor RS™ zdjęcia są jasne i wyraźne, niezależnie od światła przy jakim zostały zrobione. Dostępna jest, rzecz jasna, również lampa błyskowa, a efekt bokeh rozmywa tło, nadając fotografii profesjonalnego wyglądu. Oprogramowanie zawiera także liczne filtry i efekty, które pomogą dopracować każde zdjęcie tak, by spełniało ono wyrafinowane oczekiwania fotografa. Zastosowany w smartfonie obiektyw G firmy Sony o ogniskowej 25 mm i przysłonie f/2,0 powoduje, że zdjęcia są niezwykle szczegółowe.

Aparat to nie tylko zdjęcia, ale również filmy. Xperia XZ3 umożliwia nagrywanie filmów w jakości 4K HDR1 – bogatych  w detale, wyrazistych i z głębią kolorów. Dotyczy to również filmów nagrywanych nocą, przy sztucznym oświetleniu. Xperia daje możliwość tworzenia ich w trybie Super Slow Motion, tj. 960 klatek na sekundę oraz w rozdzielczości Full HD. Podczas nagrywania można dowolnie zmieniać tryb pracy, dzięki czemu użytkownik ma pewność, że jego nagranie będzie jedyne w swoim rodzaju.

Wirtualny relaks w świecie rozrywki Sony Networks

W porozumieniu z właścicielem AXN, Sony Pictures Television Central Europe oraz Sony Mobile opracowało wspólny, ciekawy projekt: aplikację Sony Networks, która zapewnia dostęp do świata rozrywki. Użytkownicy Xperii XZ3 stosowną aplikację znajdą w sklepie Google Play. Dzięki niej przez trzy miesiące będą mogli korzystać z bezpłatnego dostępu do 360 godzin materiałów o wysokiej jakości. W aplikacji znajdują się też seriale z kanałów AXN oraz treści z pozostałych serwisów cyfrowych platformy.

Sony Networks to liczne seriale, ekskluzywne treści wideo, galerie i treści redakcyjne. AXN zapewnia również listę swoich kanałów oraz możliwość ustawienia przypomnienia o danym programie czy serialu. Użytkownicy Sony Networks w ramach aplikacji obejrzą wybrane seriale AXN, a także propozycje od Sony.

Każda z osób korzystających z aplikacji po pierwszym miesiącu jej używania zostanie poproszona o wypełnienie ankiety. Wszystko po to, by jak najlepiej dostosować ofertę Sony Networks do potrzeb i oczekiwań klientów.

Aplikacja ma prosty, przejrzysty interfejs, a oferta została podzielona na konkretne kategorie, które pozwalają znaleźć poszukiwane treści. W ustawieniach można dopasować jakość wideo i określić, jakiego rodzaju powiadomienia chcemy dostawać. Sony Networks jest dostępne również dla innych posiadaczy Androida, jednak wówczas do ich dyspozycji pozostają jedynie darmowe treści. Z czasem oferta bez wątpienia ulegnie rozszerzeniu.

Z Xperią XZ3 nigdy nie będziecie się nudzić.


Materiał powstał we współpracy z firmą Sony Mobile.