Sound on Display – Samsung i LG zamienią ekran smartfonu w głośnik

Na Consumer Electronics Show w Las Vegas w styczniu koreańscy producenci przywiozą prototypowe urządzenia wykorzystujące technologię Sound on Display. Wyposażone w nią panele OLED trafią nie tylko do smartfonów, ale także do telewizorów i laptopów. Nie jest wykluczone, że rozwiązanie pojawi się już w telefonie Galaxy S10.
samsung galaxy s10+
samsung galaxy s10+

Sound on Display to technologia stosująca przewodnictwo kostne. Ekran, wibrując, wytwarza dźwięk, który użytkownik słyszy dzięki rozchodzeniu się fal wewnątrz organizmu. Dźwięk jest słyszalny, tylko jeśli przyłożymy telefon do ucha.

Samsung pokazał już w maju prototyp smartfonu wykorzystującego przewodnictwo kostne (fot. ETNews)

SoD został zapowiedziany ponad pół roku temu podczas Display Week w Los Angeles. Samsung pokazał tę technologię w prototypowym urządzeniu przypominającym Galaxy S9 z 6,2-calowym ekranem. Na CES (8-12 stycznia) urządzenia z Sound on Display przywiezie też LG i prawdpodobnie kilku chińskich producentów. Możemy spodziewać się kolejnej wersji telewizorów Crystal Sound, które emitują dźwięk również poprzez wibracje ekranu a nie z użyciem tradycyjnych głośników. Podobne rozwiązanie producenci wprowadzili już wcześniej w smartfonach z serii Vivo Nex i Xiaomi Mi Mix. | CHIP