W 16 polskich miastach działają Kluby Młodego Programisty

Dzieci i młodzież w wieku wczesnoszkolnym mogą zapisać się w nich na bezpłatne zajęcia z nauki programowania. Lista miast, w których działają takie ośrodki dostępna jest na stronie projektu. Warsztaty prowadzone są dla uczniów z klas I-VI szkół podstawowych i podzielono je na 4 poziomy trudności.
młodzi programiści
młodzi programiści

– Tylko w pierwszym miesiącu działania Klubów frekwencja na zajęciach przekroczyła 10 tysięcy osób. Do października 2020 w Klubach zorganizujemy prawie 4200 godzin bezpłatnych warsztatów – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Ministerstwo Cyfryzacji zachęca też do wzięcia aktywnego udziału w Godzinie Kodowania w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej, który potrwa od 3 do 9 grudnia. To największe międzynarodowe wydarzenie edukacyjne na świecie. Godzinę Kodowania może zorganizować każdy. Za pośrednictwem strony akcji znajdziemy też w swojej okolicy wolontariuszy, którzy pomogą przeprowadzić lekcję z programowania w szkole.

Więcej informacji i przydatnych materiałów dla uczniów, rodziców i nauczycieli można znaleźć na stronie koduj.gov.pl. Przygotowane przez Ministerstwo Cyfryzacji poradniki pozwolą rodzicom wprowadzić dziecko w świat programowania. Nauczyciele z kolei znajdą scenariusze lekcji, które mogą przeprowadzić w prowadzonych przez siebie klasach. | CHIP