Znamy cenę i specyfikację Vivo Nex Dual Display

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Vivo zaprezentowało swój pierwszy smartfon z dwoma ekranami. Z przodu znajdziemy 6,39-calowy ekran FullHD+ o bardzo wąskich ramkach (wyświetlacz zajmuje 91,63% powierzchni panelu). Z tyłu zaś mniejszy, 5,49-calowy ekran o proporcjach 16:9 i rozdzielczości Full HD. Do czego można wykorzystać dodatkowy wyświetlacz? Przede wszystkim ułatwi on robienie zdjęć – osoba fotografowana może dzięki niemu zobaczyć jak się prezentuje w kadrze przed naciśnięciem spustu migawki.
vivo nex dual
vivo nex dual

vivo nex dual display
Żaden z ekranów nie ma notcha (fot. Vivo)

Warto zauważyć, że smartfon nie ma kamery na przednim panelu. Układ trzech obiektywów znajduje się na plecach urządzenia. Do dyspozycji użytkownik otrzymuje aparat główny o rozdzielczości 12-megapikseli i przysłonie f/1.8, dwumegapikselowy aparat służący do efektownego rozmywania tła oraz kamerę do rozpoznawania twarzy (identyfikuje 300 tysięcy punktów kontrolnych) oraz upiększania selfie. To właśnie w tym ostatnim module wprowadzono funkcję wyszczuplania sylwetki. By zapewnić perfekcyjny autoportret nawet w niesprzyjających warunkach oświetleniowych, Vivo Nex Dual Display ma także autorski, świetlny ring korzystający z 16-ledowych diod i fragmentu ekranu.

Inteligentne wyszczuplanie (fot. Vivo)

Jeżeli chodzi o pozostałą specyfikację to tutaj także nikt nie powinien narzekać. Cały układ napędza ośmiordzeniowy Snapdragon 845, aż 10 GB RAM-u i 128 GB pamięci wewnętrznej (bez możliwości rozszerzenia kartami microSD). Poza skanerem linii papilarnych umieszczonym w ekranie znajdziemy tu także baterię o pojemności 3500 mAh. Smartfon pracuje pod kontrolą nakładki Funtouch bazującej na Androidzie 9.0. Cena Vivo Nex Dual Display wynosi 4998 juanów, co w bezpośrednim przeliczeniu na polską walutę daje 2670 zł. Niedużo, jak za takie “wodotryski”. | CHIP


 W naszym rankingu smartfonów nie znajdziecie urządzeń Vivo, ale możecie sprawdzić inne chińskie marki m.in. Xiaomi czy Huawei.