vivo nex dual

Znamy cenę i specyfikację Vivo Nex Dual Display

Fot. vivo
Chińskie Vivo wyrasta na najbardziej nowatorskiego producenta smartfonów. Dwuekranowy smartfon trafi do sprzedaży w Chinach już 29 grudnia. Jego cena to 4998 juanów (ok. 2670 zł).

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Vivo zaprezentowało swój pierwszy smartfon z dwoma ekranami. Z przodu znajdziemy 6,39-calowy ekran FullHD+ o bardzo wąskich ramkach (wyświetlacz zajmuje 91,63% powierzchni panelu). Z tyłu zaś mniejszy, 5,49-calowy ekran o proporcjach 16:9 i rozdzielczości Full HD. Do czego można wykorzystać dodatkowy wyświetlacz? Przede wszystkim ułatwi on robienie zdjęć – osoba fotografowana może dzięki niemu zobaczyć jak się prezentuje w kadrze przed naciśnięciem spustu migawki.

vivo nex dual display
Żaden z ekranów nie ma notcha (fot. Vivo)

Warto zauważyć, że smartfon nie ma kamery na przednim panelu. Układ trzech obiektywów znajduje się na plecach urządzenia. Do dyspozycji użytkownik otrzymuje aparat główny o rozdzielczości 12-megapikseli i przysłonie f/1.8, dwumegapikselowy aparat służący do efektownego rozmywania tła oraz kamerę do rozpoznawania twarzy (identyfikuje 300 tysięcy punktów kontrolnych) oraz upiększania selfie. To właśnie w tym ostatnim module wprowadzono funkcję wyszczuplania sylwetki. By zapewnić perfekcyjny autoportret nawet w niesprzyjających warunkach oświetleniowych, Vivo Nex Dual Display ma także autorski, świetlny ring korzystający z 16-ledowych diod i fragmentu ekranu.

Inteligentne wyszczuplanie (fot. Vivo)

Jeżeli chodzi o pozostałą specyfikację to tutaj także nikt nie powinien narzekać. Cały układ napędza ośmiordzeniowy Snapdragon 845, aż 10 GB RAM-u i 128 GB pamięci wewnętrznej (bez możliwości rozszerzenia kartami microSD). Poza skanerem linii papilarnych umieszczonym w ekranie znajdziemy tu także baterię o pojemności 3500 mAh. Smartfon pracuje pod kontrolą nakładki Funtouch bazującej na Androidzie 9.0. Cena Vivo Nex Dual Display wynosi 4998 juanów, co w bezpośrednim przeliczeniu na polską walutę daje 2670 zł. Niedużo, jak za takie „wodotryski”. | CHIP


 W naszym rankingu smartfonów nie znajdziecie urządzeń Vivo, ale możecie sprawdzić inne chińskie marki m.in. Xiaomi czy Huawei.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.