Zwijany OLED LG już w przyszłym roku

Jak donosi serwis Bloomberg LG jest gotowe, by w przyszłym roku wprowadzić do sprzedaży zwijany telewizor. O samej technice zwijanego obrazu mowa jest od prawie 4 lat. Prototyp urządzenia został pokazany podczas tegorocznych targów CES. Wówczas wydawało się, że od pokazu do sprzedaży jeszcze długa droga, tymczasem wiele wskazuje na to, że zwijany telewizor zobaczymy sklepach już w przyszłym roku.
Zwijany OLED LG
Zwijany OLED LG

65-calowy telewizor ma się zwijać automatycznie, po naciśnięciu przycisku na obudowie lub pilocie, podobnie jak zwijany jest ekran do projektora. Opcją ma być możliwość częściowego zwinięcia obrazu. Tak by oglądać film bez czarnych pasów u góry i dołu. Ekran całkowicie będzie się chować w obudowie. Cena na razie nieznana. Nie należy się jednak spodziewać raczej produktu dla zasobnych klientów, a nie niszowego odbiorcy.

Specjalizujący się w ekonomii i gospodarce serwis Bloomberg przypomina, że pierwotnie wszystkie telewizory OLED były astronomicznie drogie. Ich ceny jednak spadły i w roku 2019 producenci mają nadzieję na duży 70% wzrost sprzedaży tego typu urządzeń.


W naszych rankingach telewizorów UHD znajdziecie m.in. LG LED 65B7D

Więcej:rtv