Adam Andruszkiewicz wiceministrem w Ministerstwie Cyfryzacji

Poseł Adam Andruszkiewicz został powołany na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Cyfryzacji. Ma odpowiadać przede wszystkim za projekty realizowane przez resort we współpracy z parlamentem. W komunikacie umieszczonym na stronie Ministerstwa Cyfryzacji czytamy:
Adam Andruszkiewicz
Adam Andruszkiewicz

W resorcie Adam Andruszkiewicz zajmie się przede wszystkim koordynacją współpracy ministerstwa z parlamentem. Wiele z projektów realizowanych w resorcie, takich np. jak zmiana tzw. megaustawy, wdrożenie sieci 5G, projekt e-doręczeń, czy wdrożenie pełnego pakietu deregulacyjnego dla kierowców, wymagać będzie zmian prawnych, co pociąga za sobą potrzebę dobrej współpracy w procesie legislacyjnym.

Adam Andruszkiewicz wspomoże także ministra Marka Zagórskiego w realizacji jego zadań po powierzeniu wiceministrowi Karolowi Okońskiemu dodatkowych obowiązków pełnomocnika rządu ds. cyberbezpieczeństwa

28-letni Adam Andruszkiewicz jest posłem od jesieni 2015 roku, startował wówczas z listy Kukiz’15. Z ugrupowaniem tym rozstał się w listopadzie 2017 roku. W latach 2015-2018 był wiceprzewodniczącym sejmowej komisji łączności z Polakami za granicą. W latach 2015-2016 był prezesem Młodzieży Wszechpolskiej. Od maja 2016 do kwietnia 2018 roku był prezesem stowarzyszenia Endecja. Karierę polityczną zaczynał w ONR. Jest absolwentem stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie w Białymstoku.

Adam Andruszkiewicz stał się szerzej znany opinii publicznej przede wszystkim z powodu pobrania zwrot za dojazdy samochodem do Warszawy (tzw. kilometrówka). Polityk pobrał blisko 70 tys. zł. ryczałtu na paliwo, chociaż do Warszawy dojeżdża pociągiem.