Adam Andruszkiewicz

Adam Andruszkiewicz wiceministrem w Ministerstwie Cyfryzacji

Poseł Adam Andruszkiewicz został powołany na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Cyfryzacji. Ma odpowiadać przede wszystkim za projekty realizowane przez resort we współpracy z parlamentem. W komunikacie umieszczonym na stronie Ministerstwa Cyfryzacji czytamy:

W resorcie Adam Andruszkiewicz zajmie się przede wszystkim koordynacją współpracy ministerstwa z parlamentem. Wiele z projektów realizowanych w resorcie, takich np. jak zmiana tzw. megaustawy, wdrożenie sieci 5G, projekt e-doręczeń, czy wdrożenie pełnego pakietu deregulacyjnego dla kierowców, wymagać będzie zmian prawnych, co pociąga za sobą potrzebę dobrej współpracy w procesie legislacyjnym.

Adam Andruszkiewicz wspomoże także ministra Marka Zagórskiego w realizacji jego zadań po powierzeniu wiceministrowi Karolowi Okońskiemu dodatkowych obowiązków pełnomocnika rządu ds. cyberbezpieczeństwa

28-letni Adam Andruszkiewicz jest posłem od jesieni 2015 roku, startował wówczas z listy Kukiz’15. Z ugrupowaniem tym rozstał się w listopadzie 2017 roku. W latach 2015-2018 był wiceprzewodniczącym sejmowej komisji łączności z Polakami za granicą. W latach 2015-2016 był prezesem Młodzieży Wszechpolskiej. Od maja 2016 do kwietnia 2018 roku był prezesem stowarzyszenia Endecja. Karierę polityczną zaczynał w ONR. Jest absolwentem stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie w Białymstoku.

Adam Andruszkiewicz stał się szerzej znany opinii publicznej przede wszystkim z powodu pobrania zwrot za dojazdy samochodem do Warszawy (tzw. kilometrówka). Polityk pobrał blisko 70 tys. zł. ryczałtu na paliwo, chociaż do Warszawy dojeżdża pociągiem.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.