Alienware angażuje się w rozgrywki League of Legends

Informację o umowie z Riot przedstawiciele Della podali w Las Vegas podczas Consumer Electronics Show. Podczas rozgrywek w “League of Legends” gracze skorzystają z komputerów Aurora R8 i 240-herzowych monitorów AW2518H Alienware. Submarka Della jest sponsorem zespołu e-sportowego Team Liquid, w którego barwach występuje ponad 70 profesjonalnych zawodników w grach takich jak wspomniana “League of Legends”, a także “Counter Strike: Global Offensive”, “StarCraft II”, “Hearthstone” oraz “Dota 2”.
logo League od Legends; logo Alienware
logo League od Legends; logo Alienware

Dell na CES pokazał laptop Alienware Area-51m, który można będzie rozbudowywać nie tylko o dodatkowe pamięci RAM i SSD. Wymienimy też procesor, kartę graficzną i baterię, co nie jest standardem w tego typu urządzeniach. Area-51m trafi do sprzedaży w kilku wersjach, m.in. z procesorem Intel Core i9-9900K i kartą graficzną GeForce RTX 2080. Laptop zostanie wyposażony w 60- i 144-herzowy ekran IPS o przekątnej 17,3 cala.

Alienware Area-51m – nowa stylistyka i możliwości rozbudowy (fot. Dell)

Jak pewnie domyślacie się, cena za taką konstrukcję i podzespoły nie będzie niska. Za podstawową wersję komputera zainteresowani zapłacą równowartość około 9500 złotych (2500 dolarów). Urządzenie sporo waży – 3,9 kilograma – ale to nie zaskoczenie w przypadku zaawansowanego gamingowego laptopa. Nowy Alienware wejdzie do sprzedaży 29 stycznia. | CHIP