motorola razr - koncept

Będzie nowa Motorola RAZR?

Do internetu trafiły koncepcyjne rysunki.

Producenci wracają do składanych konstrukcji. Tak pokazują plany Samsunga, Oppo, Xiaomi, a teraz również należącej do Lenovo Motoroli. Ta ostatnia zamierza skonstruować składany smartfon i skorzystać z legendarnej nazwy – RAZR.

Widok z przodu, po rozłożeniu (graf. 91mobiles)

Smartfon, według przecieków, miałby zadebiutować na MWC w Barcelonie, a więc za miesiąc, choć można wątpić, czy tak szybko będzie to możliwe. Niemniej w sieci pojawiły się schematy telefonu, który rzeczywiście przypomina Motorolę RAZR sprzed 15 lat. Kluczowym elementem jest składany ekran, z dawnego oryginału zaczerpnięto nawet charakterystyczną „bródkę”.

Tył urządzenia – widać podobieństwo do oryginału z 2004 roku (graf. 91mobiles)

O specyfikacji nie wiadomo nic. Telefon raczej będzie miał wydajne podzespoły, bo jego cena jest szacowana na około 1500 dolarów, czyli ponad 5600 złotych, a to kwota za flagowca.

„Bródka” – element świetnie znany byłym posiadaczom klasycznej Motoroli RAZR (graf. 91mobiles)

Na schematach widać, że z tyłu przewidziano dwa miejsca dla aparatów fotograficznych, chociaż biorąc pod uwagę wielkość kółek na obudowie, może okazać się, że obiektywów będzie więcej. Zaznaczmy, nowych, składanych smartfonów zobaczymy w tym roku co najmniej kilka. | CHIP

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News