CES 2019: Pierwszy zwijany telewizor wejdzie do sprzedaży w tym roku

Telewizory stają się coraz większe, a przestrzeń salonu się przecież nie rozrasta. Użytkownicy, którym zależy na dużych ekranach i jednocześnie na przestronnym wnętrzu będą mogli w drugiej połowie tego roku zakupić pierwszy rolowany model telewizora. LG Signature OLED R chowa się całkowicie do prostokątnego panelu, w którym położone są m.in. głośniki. Dzięki temu telewizor można ustawić nawet na tle okna czy pośrodku pokoju, a w trybie wyłączonym będzie imitował podłużną szafkę. W ten sposób po raz pierwszy możemy utożsamiać wyświetlacz z meblem.
lg signature
lg signature

lg signature oled r
W trybie Full View OLED R przypomina zwyczajny telewizor (fot. LG)

O mechanizm zwijania nie powinniśmy się obawiać. LG twierdzi, że wyciąganie i chowanie ekranu przetestowano 50 tysięcy razy. Zakładając, że codziennie używalibyśmy go dwukrotnie, to konstrukcja powinna wytrzymać 34 lata. W środku telewizora zobaczymy procesor obrazu i dźwięku Alpa 9 drugiej generacji, algorytm uczenia się preferencji użytkownika oraz Alexę, a także technologię AirPlay 2 od Apple.

lg signature oled r
Tryb Line View pozwala korzystać z 1/4 ekranu (fot. LG)

Co istotne użytkownik nie musi wybierać tylko między rozwiniętą, a schowaną formą. Dostępny jest jeszcze tryb pośredni, który wykorzystuje ok. 1/4 wyświetlacza. Na ekranie mogą być wyświetlane takie dane jak godzina, data, pogoda, panel sterowania Home Dashboard, odtwarzacz muzyczny, a nawet materiały graficzne w formie ramek na zdjęcia.

Trzy tryby pracy (fot. LG)

W trybie Zero View cały 65-calowy ekran telewizora jest całkowicie zwinięty i ukryty w podstawie urządzenia. Gdy ekran jest schowany, użytkownicy mogą nadal korzystać z 4.2-kanałowych głośników o mocy 100 W i systemu Dolby Atmos odtwarzając muzykę. Obudowa wykonana została ze szczotkowanego aluminium.

Producent nie zdradził na razie ceny urządzenia, ale biorąc pod uwagę, że najdroższy z linii telewizorów Signature model kosztuje obecnie 50 tys. zł (sprawdź aktualne promocje), rolowany odpowiednik na pewno nie będzie tańszy. | CHIP

 Jeżeli szukacie modelu 4K, którego możecie kupić już teraz polecamy sprawdzić nasz ranking telewizorów. Aktualnie na pierwszym miejscu znajduje się Samsung GQ65Q8DN.