lg signature

CES 2019: Pierwszy zwijany telewizor wejdzie do sprzedaży w tym roku

Fot. LG
LG Signature OLED R to przełom konstrukcyjny, którego w branży RTV od dawna nie było. Telewizor z elastycznym ekranem może pracować w trzech trybach: pełnowymiarowym, zwiniętym do 1/3 oraz ze schowanym ekranem. W tym ostatnim przypadku możemy go wykorzystać jako głośnik stereo.

Telewizory stają się coraz większe, a przestrzeń salonu się przecież nie rozrasta. Użytkownicy, którym zależy na dużych ekranach i jednocześnie na przestronnym wnętrzu będą mogli w drugiej połowie tego roku zakupić pierwszy rolowany model telewizora. LG Signature OLED R chowa się całkowicie do prostokątnego panelu, w którym położone są m.in. głośniki. Dzięki temu telewizor można ustawić nawet na tle okna czy pośrodku pokoju, a w trybie wyłączonym będzie imitował podłużną szafkę. W ten sposób po raz pierwszy możemy utożsamiać wyświetlacz z meblem.

lg signature oled r
W trybie Full View OLED R przypomina zwyczajny telewizor (fot. LG)

O mechanizm zwijania nie powinniśmy się obawiać. LG twierdzi, że wyciąganie i chowanie ekranu przetestowano 50 tysięcy razy. Zakładając, że codziennie używalibyśmy go dwukrotnie, to konstrukcja powinna wytrzymać 34 lata. W środku telewizora zobaczymy procesor obrazu i dźwięku Alpa 9 drugiej generacji, algorytm uczenia się preferencji użytkownika oraz Alexę, a także technologię AirPlay 2 od Apple.

lg signature oled r
Tryb Line View pozwala korzystać z 1/4 ekranu (fot. LG)

Co istotne użytkownik nie musi wybierać tylko między rozwiniętą, a schowaną formą. Dostępny jest jeszcze tryb pośredni, który wykorzystuje ok. 1/4 wyświetlacza. Na ekranie mogą być wyświetlane takie dane jak godzina, data, pogoda, panel sterowania Home Dashboard, odtwarzacz muzyczny, a nawet materiały graficzne w formie ramek na zdjęcia.

Trzy tryby pracy (fot. LG)

W trybie Zero View cały 65-calowy ekran telewizora jest całkowicie zwinięty i ukryty w podstawie urządzenia. Gdy ekran jest schowany, użytkownicy mogą nadal korzystać z 4.2-kanałowych głośników o mocy 100 W i systemu Dolby Atmos odtwarzając muzykę. Obudowa wykonana została ze szczotkowanego aluminium.

Producent nie zdradził na razie ceny urządzenia, ale biorąc pod uwagę, że najdroższy z linii telewizorów Signature model kosztuje obecnie 50 tys. zł (sprawdź aktualne promocje), rolowany odpowiednik na pewno nie będzie tańszy. | CHIP

 Jeżeli szukacie modelu 4K, którego możecie kupić już teraz polecamy sprawdzić nasz ranking telewizorów. Aktualnie na pierwszym miejscu znajduje się Samsung GQ65Q8DN.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.